ye-logo.v1.2

Новорічна історія Хмельницького: як змінювалася головна ялинка міста

Історія 17700
Цього року у Хмельницькому прикрасили патріотичну ялинку, яка росте поблизу кінотеатру Шевченка
Цього року у Хмельницькому прикрасили патріотичну ялинку, яка росте поблизу кінотеатру Шевченка. Фото: з архіву

Масові гуляння, паради зимових персонажів, флешмоби та багато снігу – такими були новорічні гуляння у Хмельницькому раніше.

Останні кілька років у Хмельницькому новорічна ялинка була незмінна – штучне хвойне дерево, заввишки 18 метрів, встановлювали на майданчику перед кінотеатром Шевченка. Ялинку періодично доповнювали іграшками та оновлювали 3Д-гірлянди, а поруч розгортали Різдвяний ярмарок.

Цього року в умовах масштабної війни штучну ялинку у Хмельницькому не монтували. Натомість гірляндами в патріотичних кольорах прикрасили дві ялинки, які ростуть поряд з кінотеатром Шевченка. Також на одному з дерев розвісили понад 350 тематичних прикрас, які виготовили викладачі вищого професійного училища.

Ілюмінацією частково прикрасили вулицю Проскурівську, вздовж якої нині пролягає алея Героїв. Дерев’яні будиночки зі святковим крамом і фудкортом, які в попередні роки були встановлені на території Різдвяного ярмарку перед кінотеатром Шевченка, цього року розташували на автостоянці поряд з підземним переходом. Там також діє ялинковий базар.

Від масових відзначень новорічно-різдвяних свят у місті відмовилися. Однак локальні події для підтримання настрою, особливо дітлахів, все таки вирішили проводити. Для тематичних зустрічей залучають місцеві творчі колективи і мистецькі колективи.

Ми ж вирішили згадати, як у різні роки в Хмельницькому виглядала новорічна ялинка, та у яких форматах відбувалися святкові гуляння хмельничан.

До вашої уваги пропонуємо добірку головних новорічних ялинок, які встановлювали в обласному центр, починаючи з 2011 року. За цей час змінювалося місце її розташування, натуральне дерево замінили на штучне, додалися нові традиції святкування та багато іншого.

2011

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2011-2012. Фото: з архіву
Того року у місті відбувся традиційний Парад Дідів Морозів. Фото: з архіву

19 грудня 2011 року у Хмельницькому пройшов традиційний парад новорічних казкових персонажів, які на майдані Незалежності запалили головну красуню області. Перший подібний парад відбувся у 2007 році. Тоді вулицями Хмельницького пройшлися понад сотні Дідів Морозів та Снігуроньок. А ось у 2011 році… кількість учасників, які вітали городян із наступаючим Новим роком збільшилася у рази.

Діди Морози, Снігуроньки, сніговики і навіть телепузики – всі вони взяли участь у новорічній ході центральними вулицями міста. Але цього разу організатори свята внесли певну «родзинку». На шляху від кінотеатру імені Тараса Шевченка до майдану Незалежності колона казкових персонажів зупинялася двічі, щоб деякі її учасники могли станцювати для хмельничан. Побачити такі міні-концерти було не досить легко, адже глядачів було забагато. Ну, а фінішом параду стала головна площа Хмельниччини.

2012

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2012-2013. Фото: з архіву
Перед тим, як запалити вогні новорічної ялинки, святкова хода пройшла центром міста. Фото: з архіву

Незважаючи на сильний мороз, а стовпчик термометру тоді опустився до -14°С, 19 грудня 2012 року на святкове дійство завітало чимало хмельничан. Спершу біля кінотеатру імені Шевченка пройшли змагання дідів Морозів та Снігуроньок. Після конкурсу на найкращого Діда Мороза святкова хода вирушила до майдану Незалежності. Очолювали колону казковий естрадно-духовий оркестр та колектив мажореток-снігуроньок.

Далі у санях їхав Дід Мороз та Снігуронька, за ними крокували змія, тигр, свиня та інші тварини, які є символами років за східним гороскопом, гномики, сніжинки, ялинки та інших казкові персонажі. Вперше під час традиційної ходи відбувалися танцювальні флешмоби, підготовані танцювальними колективами міста. Після того, як ошатна красуня засяяла різнокольоровими вогниками на майдані Незалежності, розпочався концерт за участю мистецьких колективів міста.

2013

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2013-2014. Фото: з архіву

У 2013 році 19 грудня головну ялинку Хмельницького відкрили танцями. Замість параду Дідів Морозів відбувся танцювальний флешмоб. Кілька Дідів Морозів та Снігуроньок показували різноманітні рухи зі сцени, яка розташувалася прямо під головною ялинкою міста, а діти у костюмах сніжинок, ялинок, сніговичків та інших казкових героїв повторювали їх. Частина глядачів, а їх на майдан Незалежності завітало кілька сотень, приєдналися до танців. Мешканці міста танцювали макарену, танець маленьких каченят, українські танці та навіть «Gangnam Style».

2014

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2014-2015. Фото: з архіву
Цього року урочистості вперше відбулися на майданчику перед кінотеатром Шевченка. Фото: з архіву

У 2014 році на майдані Незалежності традиційно прикрасили велику, зібрану з багатьох живих ялинок, ошатну красуню. Проте того року вперше урочистостей там не було заплановано. Святкове відкриття головної ялинки міста перенесли на майданчик біля кінотеатру імені Шевченка. Там встановили невеличку сцену, на якій 19 грудня виступали танцювальні та співочі колективи міста, вітали хмельничан з прийдешніми святами представники влади. Святий Миколай побажав усім хмельничанам миру і допоміг засвітити вогники на ялинці.

2015

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2015-2016. Фото: з архіву

Цього року новорічної ялинки на майдані Незалежності вже не встановлювали. Святкова ялинка була лише на майданчику біля кінотеатру імені Шевченка. Поруч з нею блаштувалили сцену, де виступали танцювальні та співочі колективи міста, вітали хмельничан з прийдешніми святами представники влади. З цієї сцени 19 грудня святий Миколай побажав усім хмельничанам миру і допоміг засвітити вогники на ялинці. Незважаючи на те, що снігу досі немає, настрій у містян святковий та піднесений. Після того, як ошатна красуня засяяла різнокольоровими вогниками, розпочався концерт за участю мистецьких колективів міста, а Святий Миколай відкрив гостину.

2016

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2016-2017. Фото: з архіву
У 2016 році на святкових гуляннях виступив карпатський рок-гурт. Фото: з архіву

Цього року, як і минулого, новорічна ялинка у Хмельницькому розташувалася на майданчику біля кінотеатру Шевченка. Після невеликої святкової програми - пісень, танців, хороводів, - на ялинці засвітились вогники, а Святий Миколай почав приймати гостей у своїй гостині. Завершили святкування концертом від карпатського рок-гурту Rock-H (Рокаш). Під музику розважались не тільки дорослі, а й дітлахи, поки чекали своєї черги до будиночку Миколая. Окрім того, працював святковий ярмарок, де можна було придбати сувеніри, випити чогось гарячого та смачно перекусити.

2017

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2017-2018. Фото: з архіву
Нову ялинку та святкові новорічні ілюмінації в Хмельницькому придбали у 2017 році. Фото: з архіву

Чимало хмельничан завітали на урочисте відкриття ялинки 19 грудня 2017 року, яка того року зазнала суттєвих змін. Перетнувши Проскурівською вулицю Грушевського, люди одразу потрапляли на Різдвяний ярмарок. При вході в який зустрічали відвідувачів два янголи. Ці фігури з ілюмінацією, а також інші – олені, сніговими тощо, були придбані містом того року. Як, власне, і нова штучна ялинка, яка заввишки 18 метрів. На неї з міського бюджету витратили понад 490 тисяч гривень. Купили й огорожу, і 3D-гірлянди, і іншу різноманітну ілюмінацію, а також новорічних персонажів. На все про все «пішло» майже два мільйони гривень. 

2018

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2018-2019. Фото: з архіву

У 2018 році вперше ялинку запалили першого грудня, того ж вечора розпочав роботу Різдвяний ярмарок. На відкриття святкового містечка завітали сотні хмельничан, а біля самого кінотеатру був аншлаг. Жителі та гості міста прийшли подивитися на новорічну красуню сім’ями. Усі фотографувалися, зігрівалися ароматною кавою та зігріваючим глінтвейном. Дітлахи гралися сніжками та бігали біля новорічної ілюмінації.

2019

Новорічна ялинка у Хмельницькому 2019-2020. Фото: з архіву
Торік на відкриття святкового місттечка завітало сотні хмельничан. Фото: з архіву

Першого грудня 2019 року перша в Україні новорічна ялинка засяяла у Хмельницькому. Сотні жителів міста прийшли подивитися на казкове дійство, тож вулиця Проскурівська того вечора була переповненою. Новорічне містечко традиційно розташувалось на майданчику перед кінотеатром Шевченка. Побільшало того року дерев’яних будиночків із смаколиками та новорічними сувенірами, які простяглися по два боки від новорічної ялинки.

Саму 18-метрову красуню одягли у нові прикраси. Майже пів тисячі срібних кульок розвісили на гілках головної ялинки міста. Також з тогорічних видовищних новинок – світлодіодна фотозона «2020». На відкритті Різдвяного ярмарку у Хмельницькому влаштували зимове шоу, новорічну ялинку запалювавали хмельницькі зірки.

2020

Новорічна ялинка на Різвяному ярмарку 2020-2021. Фото: з архіву

Основною локацією святкувань, як зазвичай, став Різдвяний ярмарок на майданчику перед кінотеатром Шевченка. Дерев’яні будиночки встановили навколо 18-метрової ялинки. По один бік святкового дерева облаштували прилавки із сувенірами та святковим крамом, по інший бік діє зона фуд-корту. Щоб уникнути можливого скупчення людей, святкових хатинок цього року менше і вони більше не стоять один навпроти іншого, як це було минулими роками.

2021

Новорічна ялинка на Різвяному ярмарку 2021-2022. Фото: з архіву

З початку зими у Хмельницькому панує новорічна атмосфера. Увечері третього грудня у місті запалили вогні святкової ялинки та ілюмінації, а наступного дня запрацював Різдвяний ярмарок. Цього року на відкритті новорічного містечка обійшлися без урочистостей і концертів, оскільки Хмельниччина перебувала в «червоній» зоні карантину.

Перші масові святкування відбулися вже під час Андріївських вечорниць, коли на Різдвяному ярмарку відтворили традиційні народні гуляння. Того вечора у новорічному містечку влаштували імпровізований батл між українськими традиціями і сучасною культурою. За кілька днів на святковій сцені хмельничан вітав святий Миколай та виступали учасники гурту «Пацики з Франека».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую