ye-logo.v1.2
24 Серпня, 2019

"Людина-черепаха", Ляпис Трубецкой, 7 тисяч гостей. Це фестиваль "Республіка" (ФОТО)

Валерій Пузік Культура 4462

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Фестиваль «Республіка» - це фестиваль сучасного вуличного мистецтва у всіх його проявах: музика, малюнок, поезія, танець, відео-мистецтво. Цього року він відбувався протягом 4-х днів у мальовничому Кам’янці-Подільському 20-23 вересня.

Це антикомерційний мистецький фестиваль. Використовуючи сучасне мистецтво, організатори намагаються детонувати креативність молоді і скерувати її в соціальне русло. Старі потріскані стіни художники перетворюють у картини, занедбані будівлі - в арт-об'єкти. Кожна така картина, кожен створений арт-об'єкт доступний кожному - це територія вільна від комерції. Всі зібрані на фестивалі кошти витрачаються на трансформацію суспільного (загального!) міського простору, на культурне збагачення міста. А конкретніше – на художній розпис будинків, які не вписуються в архітектурний ансамбль Кам`янця-Подільського.


2012-го року фестиваль «Республіка» відбувався протягом 13 днів (з 10-го по 23 вересня) у місті Кам’янець-Подільський, Хмельницької області. Фестиваль відвідало в цілому близько 7 тисяч гостей, серед яких була молодь не тільки з України, а й з Росії, Польщі, Чехії, Грузії, Молдови, Білорусії, Бельгії, Німеччини та інших країн. На фестивалі навіть був присутній молодий чоловік з іншого континенту – Північної Америки. 


Художня частина фестивалю розпочалась ще 10 вересня. З цього часу художники-мюралісти з України, Іспанії, Польщі та Білорусії працювали над фасадами будинків загальною площею близько 2000кв.м., що в 4 рази перебільшує об’єм роботи 2011-го року. Всі кошти, отримані зі входу на фестиваль, були витрачені на самооплатність акції: оплату дороги художникам, харчування, проживання, оренду обладнання для розпису будинків, фарбу.
В рамках фестивалю "Республіка" відбулась акція «Поміняй телевізор на квиток». На Ратушній Площі всі бажаючі позбутися шкідливих «зомбоящиків» отримали безкоштовні квитки на фестиваль. Було зібрано близько 20-ти телевізорів. Акція спрямована на зменшення кількості «зомбоящиків» у домівках людей, котрі не тільки забирають вільний час, а й створюють інформаційний вакуум.
Еко-акція на фестивалі «Республіка» тривала протягом всіх днів фестивалю з 12:00 до 14:00 та мала на меті прибирання каньйону річки Смотрич. Кілька команд волонтерів та чолі з гуртами-учасниками еко-акції разом очищували каньйон річки від побутового пластику та сміття. Загалом всі, хто долучився до еко-акції, зібрали 50 мішків сміття. У сквері біля Ратушної площі також відбувалися такі акції як фотосушка, фрімаркет та буккроссінг.
Літератори влаштували автономне читання віршів у наметовому містечку після закінчення дійства на головній сцені фестивалю. 


Музична сцена фестивалю зазнала значних змін – як у програмі Головної сцени, так і в зв’язку зі скасуванням ambient сцени від Azh Promo та перенесенням Зеленої сцени. Загалом на фестивалі діяло дві музичні площадки: Денна сцена, де виступали гурти з Зеленої сцени, та Головна Сцена. Організатори приносять вибачення за зміни у програмі та за технічні обставини, через які відкриття Зеленої сцени, Art Cinema Night та ambient сцени Azh Promo стало неможливим.  

Фото зі сторінки фестивалю ВКОНТАКТІ

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую