ye-logo.v1.2

День народження «спонсора української культури» відзначать у Хмельницькому

Афіша 2691
Фото: credo-ua.org

Урочиста академія до Дня народження Митрополита Андрія Шептицького відбудеться в обласній філармонії.

До офіційного відкриття музичного сезону в Хмельницькій обласній філармонії ще майже два тижні, але музикантам вже нетерпиться дарувати свої чудові мелодії слухачам. Тому 21 вересня солісти, музиканти та художні керівники запрошують всіх любителів музики відвідати урочисту академію з Дня народження Митрополита Андрія Шептицького.
В програмі музичні твори на тексти проповідей Митрополита, музика від камерного оркестру під кервництвом Тараса Малика, спів муніципального хору під егідою незмінного головного диригента Ігора Цмура та за участі солістів Олени Леонової та Степана Дробіта. Тексти читає Степан Бортнійчук.

Довідка:Митрополит Андрей Шептицький, український релігійний діяч, граф. Єпископ Української греко-католицької церкви. Від 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких. Доктор права. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.
За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував.
Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВДисти розстріляли його брата Лева і всю його сім'ю в родинному маєтку Шептицьких у Прилбичах. Помер 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую