ye-logo.v1.2

У Міністерстві оборони України функціонує комісія щодо встановлення статусу учасника бойових дій учасникам антитерористичної операції

Офіціоз 3594
Фото: Центральний регіональний медіа-центр міноборони України

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413.

 Відповідно до пункту 5 Порядку, рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (далі — міжвідомча комісія), яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції із залученням до складу комісії фахівців Міністерства оборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, ДСНС, ДПтС, інших військових формувань. До складу міжвідомчої комісії можуть залучатися фахівці інших державних органів та представники громадських організацій.
Довідково: зазначена служба утворена постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2014 р. № 326 «Про утворення Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції». Положення про службу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 416, пунктом 9, якої визначено, що служба організовує та координує роботу з надання статусу учасника бойових дій, зокрема проводить засідання міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасниками бойових дій осіб, які брали участь в антитерористичній операції.
Для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, командири військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний термін після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд комісій, утворених у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади чи інших державних органах (далі — відомча комісія), у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки за формою згідно з додатком 1 та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.
Пунктом 3 Порядку визначено, що райони антитерористичної операції та терміни її проведення визначаються Антитерористичним центром при СБУ.
Відомчі комісії вивчають документи і направляють їх на розгляд до міжвідомчої комісії, а у разі відсутності підстав, які підтверджуються документами, повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), установ, закладів з метою подальшого доопрацювання.
Посвідчення учасника бойових дій і нагрудний знак особам, які отримали статус учасника бойових дій, видаються, зокрема, органами Міноборони.
Наказом Міністра оборони України від 08.04.2009 № 158 (зареєстрованого в Мінюсті 14.05.2009 за № 429/16445) затверджено Положення про комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України.
Пунктом 1 зазначеного Положення визначено, що комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України створюються в Міністерстві оборони України, військовій частині А0515, обласних та Київському міському військових комісаріатах.
Відповідно до Інструкції про порядок видачі посвідчень учасника бойових дій, затвердженої згаданим наказом, посвідчення учасника бойових дій, нагрудні знаки та листи талонів видаються:
військовослужбовцям та працівникам ЗСУ, які проходять військову службу (працюють) у Міністерстві оборони України, військових частинах, військових навчальних закладах, установах, організаціях безпосереднього підпорядкування Міністерства оборони України, — Департаментом кадрової політики Міністерства оборони України;
військовослужбовцям та працівникам ЗСУ, які проходять військову службу (працюють) в органах військового управління, з’єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях Збройних Сил України, — Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України;
громадянам з числа осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на обліку у військових комісаріатах, — обласними та Київським міським військовими комісаріатами.

Центральний регіональний медіа-центр міноборони України

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую