ye-logo.v1.2

Коли та навіщо? Переходимо на зимовий час

Офіціоз 6469
Як стверджують медики, сезонні коливання часу можуть погано впливати на здоров
Як стверджують медики, сезонні коливання часу можуть погано впливати на здоров'я. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Перехід на зимовий час в Україні традиційно відбудеться в останню неділю жовтня.

 У 2019 році стрілки годинника переводимо у ніч з 26 на 27 жовтня о четвертій годині ранку на годину назад. Таким чином зміна часу дозволить поспати на годину довше.

В Україні почали переводити годинники з 1981 року - разом із рештою СРСР. Наразі переведення годинників здійснюється згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».

«Переведення годинника на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість швидше починати день та довше працювати. Переведення годинника на зимовий час відбувається через коротку світлову добу. Перехід на літній час дає можливість зекономити енергію. Зменшення часу влітку та збільшення взимку потрібне для того, щоб люди мали змогу довше працювати і менше використовувати штучне освітлення», - пише 24tv.ua.

Суперечки про доцільність переведення годинників ведуться вже давно. На противагу економії виставляється шкода для організму людини та інші чинники. Як раніше розповіла сайту «Є» головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру Лілія Брухнова, для здорових людей цей перехід майже непомітний. А от хронічні захворювання можуть загострюватися. Також люди можуть відчувати підвищену стомлюваність, порушення сну, дратівливість.

У березні цього року Європарламент підтримав скасування обов'язкового переведення годинників на літній та зимовий час. Це означає, що з 2021 року кожна країна, що є членом Євросоюзу, зможе сама обирати: зберегти чинну систему переведення годинників чи взагалі відмовитися від неї.

«Наразі це питання регулюється директивою ЄС, яка зобов'язує всі країни-члени переходити на літній час в останню неділю березня, і на зимовий - в останню неділю жовтня. Ідею відмови від цієї директиви Єврокомісія запропонувала минулого року. Питання висунули на публічне обговорення, в якому взяли участь понад 4,6 мільйона людей, і абсолютна більшість учасників висловилася за скасування процедури переведення годинників», - йдеться у повідомленні «bbc.com»

Ті країни, що зрештою відмовляться від постійних переходів на літній та зимовий час, востаннє переведуть годинники у жовтні 2021 року.

Крім країн Європи, стрілки на літній і зимовий час переводять у більшості штатів США та території Канади, деяких країнах Південної Америки та Африки, у Новій Зеландії та частково в Австралії. Деякі країни відмовлялися від переведення часу, а потім знову поверталися, як США та Німеччина. В Азії та Африці годинники переважно не переводять. Японія, наприклад, відмовилася від переведення годинників у 1950-х роках.

Коментарі:

Віталій Українець 26.10.2019 20:13

Людина живе в рамках біологічних циклів-зміна та порушення може розбалансувати організм людини та навіть привести до передчасної смерті!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую