ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничани в Європі. Передріздвяний Мадрид

Туризм 2933
мандрівників
Фото: мандрівників

Мешканці іспанської столиці готуються до Різдва, хоча на вулицях ще досі тепла осінь.

Вивченню Мадриду мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко, які вже майже два місяці мандрують європейськими країнами, приділили багато часу. Дівчина, яка прийняла їх в цьому місті, на тиждень поїхала у Париж і залишила ключі від своєї кімнати. Її житло розташовується в самісінькому центрі міста, що дуже зручно, адже практично усі цікаві місця поруч.
«Місто це дуже красиве, і погода вдень тепла – до +16, тому ми радіємо яскравому сонцю і блакитному небу. Коли 1-го грудня ми привітали наших іспанських друзів з початком зими, вони дуже здивувалися. Виявилося, що у них такий графік сезонності зрушився на 21 день вперед. Тому зима у них починається тільки 21-го грудня, весна – 21-го березня, літо – 21-го червня, а осінь – 21-го вересня», - розповідають Аня та Богдан.

Мадрид

За їхніми словами, у Мадриді вдень так тепло, що багато людей займаються спортом в шортах і футболках, а звичайні перехожі роздягаються до легких кофтинок. Але вночі тут може бути і мороз. Такі різкі перепади температури існують ще й через те, що місто розкинулося на висоті понад 600 метрів над рівнем моря.

Мадрид

«Гуляючи, ми забрели на затишну площу, де був великий різдвяний ринок. Тут продавали ялинки, вазони та інші зелені прикраси. На прилавках можна було купити безліч різних маленьких статуеток, які використовують для створення традиційної різдвяної композиції, яку можна побачити у багатьох оселях. Люди на окремому столі або великому підвіконні викладають фігурки людей, тварин, предмети інтер'єру, а в центрі ставлять Марію та новонародженого Ісуса, обкладаючи все це гілочками ялинки», - кажуть хмельничани.

Мадрид

До речі, на площах у Мадриді вони не помітили жодної натуральної ялинки, зазвичай тут ставлять каркас і обмотують його різнокольоровими гірляндами.
В іспанській столиці подружжя відвідало знаменитий музей Прадо – один з найбільших і найважливіших музеїв європейського образотворчого мистецтва, що містить багату колекцію картин ХІІ-ХІХ століть. Туди мандрівники потрапили безкоштовно, оскільки тут вільний вхід щодня ввечері: з понеділка по суботу - з 18.00 по 20.00, а в неділю - з 17.00 по 19.00.

Мадрид

«У музеї Прадо виявилося багато людей і картин. Ми, звісно, не подужали за один вечір подивитися кожен твір мистецтва, але сам музей і колекція нам сподобалися. Для того, щоб затриматися біля кожної картини хоча б на кілька хвилин, потрібно багато днів поспіль проводити в залах цієї великої будівлі. Займемося цим в старості, коли більше ні на що інше не буде сил!», - жартують Аня та Богдан.

Мадрид

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую