ye-logo.v1.2
24 Вересня, 2020

Хмельничани в Європі. Одна з найбагатших країн світу

Туризм 2723
мандрівників
Фото: мандрівників

У Люксембурзі мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко познайомилися з цікавими людьми.

У Люксембурзі живе всього півмільйона людей і половина з них мешкає у столиці. Країна маленька, але цікава. Все місто Люксембург можна подивитися за дві години. Тут є фортеці, мости, церкви, гарне старе місто. Туристів мало, а місцевих взагалі знайти на вулицях складно. Почалися новорічні та різдвяні канікули, і сім'ї разом з дітьми їдуть у села до родичів на свята. Тому місто пустує. Тільки на двох невеликих ярмарках можна побачити людей, які прийшли сюди купити подарунки друзям або поїсти свіжоспечені ковбаски, вафлі та інші солодощі.
“Першу ніч в місті ми провели з українкою Русланою, яку зустріли зовсім випадково. Вона вісім років навчалася в Німеччині, а зараз працює в Люксембурзі, але країна ця їй не сильно подобається, бо тут немає куди піти, немає жодних розваг і цікавих місць, - розповідають Аня і Богдан. - Вона і ще троє її друзів знімають великий триповерховий будинок, який їм обходиться по 600 євро з людини за кімнату. Але ось що нас найбільше здивувало: у дворі у них росте ківі! Як виноград або ліана плететься по забору і дому, а з нього звисає безліч плодів”.

Люксембург
Хмельничани не очікували побачити в такому досить холодному кліматі цей фрукт. Вони навіть зірвали один і спробували. Майже дозрів і, якщо плоди зірвати і поставити в теплі, то, напевно, вони через деякий час стануть солодшими.
Наступного дня хмельинчани поїхали знайомитися ще з одними цікавими людьми. У маленькому селі їх зустріла сім'я: чоловік люксембуржець, його дружина японка і їх дочка. Вони в минулому теж багато подорожували. Познайомилися, коли вчилися в Лондоні, а потім перебралися в Люксембург, побудували будинок у селі і тепер живуть спокійним життям.

Люксембург
До речі, будинок у них цікавий тим, що має пасивне опалення. Як вони пояснили, в будинку немає батарей або інших обігрівачів. Вікна та двері тут повністю герметичні і не випускають тепло з будинку. Також з південного боку у них є величезні вікна від стелі до підлоги, завдяки яким в сонячні дні приміщення обігріваються за рахунок сонця. Тобто, якщо на вулиці буде мінус 10 гривень, але сонячно, то всередині буде навіть спекотно. Правда, в похмуру погоду, коли сонячне світло не проникає через хмари, всередині буде прохолодно.

Люксембург

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую