ye-logo.v1.2
1 Грудня, 2020

Пригоди на Балканах. Приштина: бібліотека-космічний корабель та старі нетрі

Туризм 2393

У столиці Косова є пам’ятник Клінтону, зате майже відсутній громадський транспорт.

Хмельничани Анна Думанська та Богдан Місюренко, які майже півтори місяці мандрують автостопом балканськими країнами, діляться враженнями від столиці Косова.
Приштина – місто із населенням у 200 тисяч чоловік є столицею частково визнаної країни Косово. 90% населення – албанці, які сповідують іслам. Тому тут п’ять разів на день чути азан (заклик на молитву).

«Місто трохи горбисте, тому іноді доводиться підніматися вгору по вулицях. Старий центр займає невелику територію, де розташовуються кілька мечетей, локальний ринок і нетряні вулиці. Його населяють люди, котрі дотримуються старих традицій, тому саме тут можна побачити чоловіків у білих тюбетейках і жінок, у яких відкрито тільки обличчя. Люди тут прості, чуйні та гостинні», - розповідають мандрівники.


Вони помітили, що водії у Приштині просто навіжені, їздять швидко і часто сильно ризикують, пішоходів на світлофорах і пішохідних переходах не завжди пропускають. Машини зазвичай паркують прямо на тротуарах, через що пішоходам доводиться ходити по дорогах. В столиці практично відсутній громадській транспорт.


Зате тут шанують США, про що можна судити із того, що центральні вулиці названі на честь Джорджа Буша і Білла Клінтона. Є тут і пам'ятник Біллу Клінтону. Зате старовинних архітектурних пам’яток практично не побачиш. Старі будинки, як правило, збудовані у минулому столітті, дуже схожі на радянські.


«Приштина швидко будується, і більшість будинків у ній - це новобудови. У центрі є дивна бібліотека, схожа чи то на хитромудру клітку, чи то на залізну павутину, або взагалі на космічний корабель», - кажуть Аня та Богдан.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую