ye-logo.v1.2

Сплави, рафтинг, спелеологія, або Як провести відпустку активно і незабутньо

Туризм 2927
надане “МТБ-тур”.
Фото: надане “МТБ-тур”.

Літо — не лише сезон “ледачих” відпусток біля моря, а й найкраща пора для активного відпочинку: річкових сплавів, спелеології, гірських походів, кінних та велосипедних прогулянок.

 Усе це можна спробувати як в Україні, так і за кордоном.
“Ми організовуємо тури як для початківців, так і для досвідченіших туристів. Завжди є інструктор, людина, яка закуповує продукти та готує їсти у поході, усе необхідне спорядження надається. Від учасників вимагається лише гарний настрій і налаштованість на позитивні враження”, - розповідає менеджер туристичної фірми “МТБ-тур” Олена Мельник.
Особливою популярністю користуються сплави на катамаранах по Дністру — у мальовничому каньйоні, де можна насолоджуватися гарною природою та історичними пам'ятками. Наприклад, під час сплаву на ділянці Заліщики-Хотин є можливість відвідати Хотинську та Кам'янець-Подільську фортеці, кілька монастирів та навіть унікальну геологічну пам'ятку світового масштабу —Дністровський розріз силуру в урочищі Трубчин.
Для любителів екстремальнішого туризму підійде рафтинг — швидкісний сплав гірською річкою з перешкодами. Рафтингом зручно займатися на Південному Бузі в районі Вінниці і Одеси, де є пороги, а також у Карпатах.
“Черемош та інші гірські річки чудово підходять для рафтингу. Найкраще їхати наприкінці весни — на початку літа, коли вони повноводні. Можна насолодитися гарним видовищем і отримати неперевершені враження”, - каже пані Олена.

Під час сплавів можна знайомитися з історичними пам'ятками та насолоджуватися мальовничою природою.


Карпати привабливі і для піших походів, де можна піднятися на найвищу точку України — Говерлу, Петрас, Піп Іван та інші вершини, побачити високогірні озера, познайомитися з побутом гуцулів і відвідати історичні місця. Походи можуть бути як одно-дводенні, так і триваліші. Маршрути не складні, але потрібно розраховувати власні сили, адже за день доведеться проходити 10-15 кілометрів. До речі, у Карпатах трекінг (пішохідний туризм) можна прекрасно поєднати з рафтингом.
Для спелеологів в Україні теж необмежені можливості. Хмельничанам пощастило, що в нашій області є печера “Атлантида”, а в сусідній Тернопільській їх взагалі налічується більше сотні. Одна з найвідоміших та найцікавіших — це гіпсова лабіринтова печера Млинки, довжина розвіданих ходів якої сягає понад 40 км.
“Печери — це, в першу чергу, пізнавально: тут можна побачити сталактити, кристали, інші унікальні печерні утворення. Також тут можна випробувати себе на міцність та отримати екстремальні відчуття. Адже під час проходження складних маршрутів доведеться повзти на животі, протискуватися крізь вузькі щілини, перелазити через кам’яні брили та долати інші перешкоди, - розповідає Олена Мельник. - Можна організувати і прості екскурсії печерами для початківців”.
Можна замовити і закордонні тури активного відпочинку. Зокрема, ним славляться Туреччина, Грузія, Алтайській край, Якутія тощо.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую