ye-logo.v1.2

Фестивальна країна. Дідухи, вертепи, пампухи і колядки, або Куди поїхати на різдвяні забави

Туризм 4155
Неодмінний атрибут різдвяного фестивалю - зірка
Неодмінний атрибут різдвяного фестивалю - зірка. Фото: prostir.museum

У головних фестивальних містах, Києві і Львові, пройде по два різдвяних фестивалі.

Українське Різдво славиться дуже гарними традиціями, серед яких колядування, виготовлення вертепів і дідухів, приготування традиційних страв тощо. Відчути неповторну різдвяну атмосферу можна, завітавши на тематичний фестиваль.

Київ: хода дідухів і “Країна мрій”

Різдвяна хода дідухів урочисто розпочнеться 7 січня о 14.00 біля Оперного театру в Києві. Учасники дійства з гучними колядками пронесуть свої обереги та вертепні зірки по вулиці Володимирській до Михайлівської площі.
Організовує свято етнокультурний проект Folk Ukraine спільно з Національним центром культури “Музеєм імені Івана Гончара”. Його мета — відродити традиції української різдвяної обрядовості, головним символом якої здавна був дідух — сніп із колосків жита або пшениці, зібраних наприкінці жнив.


Дідух - традиційний сніп із колосків жита або пшениці - символ різдва.

Хода проходитиме разом з конкурсом "Різдвяна зірка", на якому всі охочі зможуть представити власноруч виготовлені і розписані вертепні зірочки. Конкурс проводиться в наступних номінаціях: “Зірка від майстра”, "Зірка, створена дитиною", "Традиційний розпис", "Сучасний погляд".

Результати будуть оголошені під час гала-концерту 7 січня 2017 на сцені, розташованій на Софійській площі.
А 7 та 8 січня у столиці, на Співочому полі в Печерському ландшафтному парку, пройде традиційний етнофестиваль "Країна мрій Різдвяна". Організатори обіцяють влаштувати киянам і гостям міста справжнє українське Різдво з народними гуляннями і традиційними вертепами.
Зазвичай в програму фестивалю входять виступи фольклорних колективів і музичних груп, що працюють на стику жанрів етно і рок, а також ярмарок, різноманітні майстер-класи, різдвяні обряди, продаж сувенірів.

Львів: Свято пампуха і Велика коляда

У Львові Різдво — одне з найулюбленіших свят, де проводять його гучно, яскраво, весело і з дотриманням народних традицій. У різдвяні дні заплановано одразу кілька фестивалів, серед них: "Свято Пампуха" і “Велика коляда”.
Фестиваль традиційних львівських різдвяних пампушок “Свято пампуха” пройде 7-9 січня 2017 року на території Музею народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" у рамках фестивалю "Різдво у Гаю".


У Львові Різдво святують гучно. Фото: 24tv.ua.

Гостей ознайомлять з традиціями випікання цих ласощів у різних країнах, пригостять найрізноманітнішими пампушками та іншими різдвяними стравами, зокрема, медовою кутею та запашним узваром.


На "СВяті пампуха" частують найрізноманітнішими пампушками. Фото: vsitury.com.ua.

Також у програмі — виступи вуличних вертепів, різдвяні вистави, великий ярмарок, конкурс на кращий рецепт пампухів.

А найкращу різдвяну музику можна буде почути під час масштабного фестивалю "Велика коляда", який пройде у 18-ий раз з 7 по 22 січня 2017 року.
Фестиваль духовної спадщини і християнської різдвяної традиції традиційно проводять у храмі Пресвятої Євхаристії (колишній Домініканський костел). А отже, насолодитися можна буде не лише традиційними колядками, класичними різдвяними творами і композиціями у сучасній обробці, а також неповторною атмосферою старовинного храму.
Апогей фестивалю — заключний гала-концерт, в якому звучать колядки у виконанні зведеного хору найкращих колективів фестивалю.


Концерти відбуваються у старовинному храмі. Фото: nukim.org.ua.

Читайте також Куди поїхати на новорічні свята: головні дійства країни.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую