ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2020

На вихідні до Європи. Словаччина: замки і Татри

Туризм 3216 1
Гори і замки - достоїнства Словаччини
Гори і замки - достоїнства Словаччини. Фото: Андрія Бондаренка

Найгарніше, що є в країні, - це високі гори і могутні фортеці.

 Ви знаєте, де розташувалися наймогутніші та найяскравіші середньовічні замки? Аж ніяк не у Німеччині чи Франції, а у сусідній Словаччині. Крім того, що вони дуже гарні, так ще й зустрічаються ледь не на кожному кроці – їх у країні близько двохсот! А доповнюють цю рукотворну красу надзвичайні краєвиди Татрів. Ще один бонус для мандрівника – помірні ціни.

Ось чому відомий мандрівник Андрій Бондаренко пропонує Словаччину як гарний варіант поїздки на вихідні до Європи. Адже дешево, близько і дуже гарно.

«Словаччина – дуже зручна для подорожей країна, розташовується близько до України. За допомогою бюджетної транспортної компанії «LEO Express» можна дешево дістатися з Ужгорода до Кошице, Братислави. У країні можна дешево пересуватися на приміських потягах і автобусах, - розповідає мандрівник. – Їжа також дешева, однак не завжди вдається знайти місце, де перекусити».


Іделічні краєвиди у Словаччині.

За словами Андрія Бондаренка, країна виглядає дещо «сонною» (принаймні восени, коли він там був): людей на вулицях мало, кафе і магазини зачинені.

Ще один мінус – погана організація транспортного сполучення.

Читайте також: На вихідні до Європи. Трансільванія: подорож у Середньовіччя.

«Транспорт у Словаччині такий же безтолковий, я і у нас. Приміські поїзди та автобуси начебто і підігнані під розклади поїздів далекого сполучення. Але останні завжди запізнюються, проте приміські поїзди і автобуси їх не чекають, відправляючись вчасно, - зазначає Андрій. - Таким чином, плануючи собі маршрут заздалегідь, стикаєшся з обставинами, які збільшують термін добирання до потрібного об’єкту і, відповідно, зменшують час для його огляду».


Якабів палац у Кошице – шедевр еклектики кінця ХІХ століття.

Зате ці незручності сповна компенсують могутні замки на фоні засніжених гірських хребтів.

Ще один плюс – помірні ціни. На триденну подорож Андрій витратив близько 120 євро, із них близько 40 євро – на проїзд Словаччиною, близько 25 євро – на харчування, 27 євро – дві ночі у готелі, решту – на добирання до країни.


Музей народної архітектури і побуту у Старій Любовні.

Що подивитися у Словаччині

«Коли їдеш Словаччиною, складається враження, що тут гори і замки на кожному кроці. І проїхавшись країною зі сходу на захід, багато чого побачивши, я зрозумів, що Татри і замки – це дійсно найцікавіше у Словаччині. Такого монументального поєднання природи і Середньовіччя я не пам’ятаю. І замки тут такі, ніби щойно зійшли зі сторінок казок: справжні, грізні, високі і неприступні», - каже Андрій Бондаренко.

Один із найсуворіших замків Словаччини та, мабуть, всієї Європи, – це Оравський Град. Він гордо височіє над селом Оравський Підзамочок на вершині 112-метрової вапнякової скелі. Дістатися сюди не так просто, однак воно того варто.


Оравський Град нависає над річкою.

«Оравський Град – один з найбільших фортечних комплексів Європи. Ця прекрасна споруда побудована в різних архітектурних стилях: від романського і готичного, до ренесансу, бароко і романтизму. Замок ніби нависає вертикально над річкою, за що його називають «орлиним гніздом». Він розташований у дуже красивому і мальовничому місці, з будь-якого боку його вид приголомшує», - каже Андрій.

Бойніцький замок, що у містечку Бойніце, виглядає дуже по-казковому. Насолоджуватися ним можна годинами, тому мандрівник радить не шкодувати часу на його оглядини. Крім того, у містечку розташований найстаріший у Словаччині зоопарк.

Бойніцький замок був вперше згаданий в документах у 1113 році, тоді він був ще дерев’яним.

Тренчинський Град є третім за величиною замком на території Словаччини. Він розташований над містом Тренчин у західній частині країни. Замок, що стоїть у найвищій частині міста, вражає своїми масштабами. Він поділений на верхню і нижню секції і посилено фортифікований. Верхня частина складається з декількох будівель палацового типу, що оточують середньовічну вежу, котра досі є найвищою точкою міста.


Масштаби Тренчинського замку вражають!

Ще один цікавий замок розташований у Старій Любовні – тихому містечку у північній частині Словаччини майже на кордоні з Польщею, у підніжжя Високих Татрів. Дістатися туди не просто (Андрію довелося підніматися пішки до замку близько чотирьох кілометрів вгору), однак якщо ви туди потрапите, то отримаєте найприємніші враження. До того ж Любовнянський град – один із тих, де можна потрапити в середину. У підніжжя замку розташований музей народної архітектури і побуту.


Замок у Старій Любовні.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую