ye-logo.v1.2

На території Кам’янець-Подільської фортеці відновлюють корпус, пошкоджений під час буревію

Туризм 3095
У серпні під час буревію сильний порив вітру зняв дах з Ласької башти, який впав на пристінний корпус та пошкодив частково накриття
У серпні під час буревію сильний порив вітру зняв дах з Ласької башти, який впав на пристінний корпус та пошкодив частково накриття. Фото: з фейсбук-сторінки Олександра Заремби

Ласька вежа, з якої зірвало дах, поки залишається без накриття.

У Кам’янці-Подільському розпочинають ремонтувати пристінний корпус на території фортеці, який був пошкоджений під час серпневої негоди. Нагадаємо, тоді під час буревію сильний порив вітру зняв дах з Ласької башти. Дерев’яне накриття пролетіло в повітрі близько 30-ти метрів і впало на пристінний корпус та пошкодило частково дах.

Як розповів сайту «Є» директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба наразі вже провели тендер та визначили підрядника, який виконуватиме відновлювальні роботи.

«Під час буревію конструкція вежі пошкодила дах експозиційного корпусу, де в нас зберігалися експонати. Ми їх перенесли, щоб вони перебували у відповідних умовах. Наразі ж беремося за відновлювальні роботи», - зазначає він.

За словами Олександра Заремби, ремонт корпусу коштуватиме близько чотирьохсот тисяч гривень. Відновлюватимуть його виключно за кошти музею-заповідника.

Під час буревію конструкція вежі пошкодила дах експозиційного корпусу, де зберігалися експонати. Наразі його починають відновлювати. Фото: з фейсбук-сторінки Олександра Заремби

А от Ласька вежа, з якої під час буревію знесло дах, поки залишається без накриття.

«Наразі проектно-кошторисну документацію готуємо до подання в Міністерство культури, яке пообіцяло виділити фінансування на відновлювальні роботи, - каже директор музею-заповідника. - Очікуємо результатів експертизи, щоб орієнтуватися, які кошти потрібно на відновлення даху Ласької вежі. Маємо надію ще встигнути цього року відновити дах. Утім, все залежатиме від того, як швидко буде погодження Мінкульту та надійде фінансування».

Читайте також: Масштабні розкопки в Полонному: унікальні знахідки, древні поховання та пошуки підземелля

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую