ye-logo.v1.2

Радіотеатр, подкасти і не тільки: чим дивують туристів у Меджибожі під час карантину

Туризм 1953
Під час радіо екскурсії замок оживає, фортечний двір наповнюється звуками, відтворюючи атмосферу епохи, про яку йдеться
Під час радіо екскурсії замок оживає, фортечний двір наповнюється звуками, відтворюючи атмосферу епохи, про яку йдеться. Фото: з архіву

Музейники кажуть, це не просто розповідь про замок та його історію, це справжнє театральне дійство, наповнене звуковими спецефектами.

Обмеження, запроваджені через поширення коронавірусу, дали поштовх до нових ідей у туристичній галузі. І хоч історичним заповідникам дозволено працювати і в «червоній» зоні карантину, в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» запустили новий проєкт «Радіотеатр у замку», який, безперечно, зробить відвідини туристичної локації цікавими та безпечними.

Віднедавна тут, на території Меджибізької фортеці, кожні 45 хвилин звучить 20-хвилинна екскурсія. І це не просто розповідь про замок та його історію, це справжнє театральне дійство, наповнене звуковими спецефектами, аби дати змогу туристам поринути в епохи та відчути події, про які їм розповідають.

«Розуміючи, що у карантинній зоні варто подбати про безпечність, ми думали, як на цей період забезпечити туристам і присутність гіда, і соціальну дистанцію, - розповідає Ігор Западенко, заступник директора з наукової роботи історико-культурного заповідника «Межибіж». – Так з’явилася ідея створити у замку аудіоекскурсію, яка б розповідала всім, хто є на території фортеці, про те, що вони безпосередньо бачать перед собою. Отож, взялися за її реалізацію, адаптували тексти екскурсій до відповідного формату. Але хотіли, щоб така екскурсія не була просто начиткою тексту. Тож згадали формат радіотеатру, дещо призабутий жанр, який колись існував на українському радіо. Відтак, наповнили нашу розповідь звуковими спецефектами».

Читайте також: Меджибіж унікальний: як знайшли «Сплячого короля» замку та що про нього відомо

Так зі звичайної аудіо екскурсії вийшло дещо більше. Радіопостановка, яку чують відвідувачі, створює своєрідну доповнену реальність. Розповідь починає наповнюватися життям: чути, як вирує життя в руському граді XIII століття, як військо Данила Галицького йде на непокірний Меджибіж, як місто палає… Як брязкає зброя під час боїв Першої світової, двір наповнює кіннота та гусари, як замок перебудовують, як гримлять ланцюги, коли опускається підйомний міст, як звучать мелодії різних часів…

«Все це оживає під час екскурсії, замковий двір наповнюється звуками, відтворюючи атмосферу епохи, про яку йдеться. Замок оживає», - каже Ігор Западенко.

І додає, що радіотеатр, хоч і працює недовго, вже знайшов чимало схвальних відгуків від туристів. Тож у планах музейників – урізноманітнити радіоекскурсії. Наразі вже готують наступні та навіть планують залучати до їх створення акторів.

А ще до радіотеатру у Меджибізькому замку додався і подкаст. Як каже Ігор Западенко, одна ідея підштовхує інші. Він також обов’язково матиме продовження, адже у Меджибожі запас історій нескінченний. А поки можна послухати першу розповідь за посиланням.

До теми: Меджибіж унікальний: над чим працюють реставратори

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую