ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Без децентралізації неможливо реформувати ні освіту, ні медицину - спікер парламенту Володимир Гройсман

Політика 2195
Володимир Гройсман відповів на запитання керівників громад
Володимир Гройсман відповів на запитання керівників громад. Фото: автора

Зустрівшись із представниками територіальних громад Хмельниччини, голова Верховної Ради закликав їх не боятися змін.

Сьогодні, 20 листопада, перебуваючи з робочим візитом на Хмельниччині, Володимир Гройсман зазначив, що область досягла високих результатів з питань децентралізації. Під час зустрічі з керівниками органів місцевого самоврядування голова Верховної Ради наголосив, що ця реформа — основа для інших змін.

“Сьогодні громадяни поспілкувались з депутатами, запитали те, що їх цікавить. Наступного тижня ми систематизуємо всі ці результати. Треба розуміти, що без децентралізації ми не зможемо реформувати ні освіту, ні медицину. Вона є першочерговою”, - наголосив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

За його словами, децентралізація — фундамент для всіх інших реформ. Тому її підтримує більшість депутатів. “Створення міжфракційного об'єднання за децентралізацію буде гарною відповіддю на супроводження цієї теми в парламенті і успішному проведенню реформи. Думаю, прихильників об'єднання, незалежно від політичних ідей, буде багато”, - зауважив спікер парламенту.

На зустріч з головою ВР прийшли керівники територіальних громад і посадовці області

Гройсман наголосив, що маленькі села неспроможні надавати якісні послуги. Їхнього бюджету у 200 тисяч гривень вистачає лише на зарплату голові та апарату ради.

“Тому ми створили деякі механізми, які дозволять в тому числі робити спільні органи управління. Коли громади об'єднуються та мають іншу базу податків, і можуть отримати друге дихання, але для цього треба ще щось зробити”, - додав Гройсман.

За його словами, стара система, продукувала абсолютне знищення села: близько 700 сіл за період незалежності зникли з мапи України. Відтак, якщо нічого не змінити, ситуація лише погіршуватиметься.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую