ye-logo.v1.2

Чому Кам'янець-Подільський заборгував Світовому банку понад 2 мільйони доларів та як віддаватиме

Політика 4329
Місто брало кредит у Світового банку декілька разів
Місто брало кредит у Світового банку декілька разів. Фото: @ayashunin/Wikimapia

Місцева влада розробила два плани вирішення проблеми.

Хмельницька податкова служба подала до суду на Кам‘янець-Подільську міську раду, аби зобов‘язати сплатити прострочений борг перед Світовим банком в понад 2 мільйони доларів. Про це стало відомо з реєстру судових рішень.

Місто брало кредит у Світового банку декілька разів. Вперше – у 2010 році – на реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення, вже через декілька років – на переобладнання тепломереж та будівництво біоелектростанції, на яку тоді покладали амбітні надії. За 5 років тодішня місцева влада планувала повністю окупити проєкт. Однак щось не сталося і зараз на Кам'янець-Подільській міськраді, яка тоді виступила гарантом щодо виплат кредиту, повис борг у сумі 2 мільйони 461 тисяча 766,53 доларів та 23 мільйони 104 тисячі 536,23 гривень.

Ще з перших років реалізації проєкту, підприємство заявило, що не в змозі впоратись з кредитними зобов'язаннями. Попередня влада кредит майже не сплачувала, а цифра боргу непомірно росла, адже в нього включили ще й курсову різницю, що не була прописана у першочерговому договорі, зазначає нинішнє представництво міськради.

«Всі пам'ятають ті роки, коли відбулись стрибки в курсах валюти по відношенню до гривні. Багато підприємств та установ тоді збанкрутували. В такій ситуації опинилися й інші громади, які взяли кредит напередодні фінансової кризи. У той період відбувався активний розпродаж комунального майна та нерухомості, відсоток з продажу яких міг би бути спрямований і на погашення цього кредиту. Але цього не було зроблено», - стверджують у пресслужбі Кам'янець-Подільської міської ради.

Щодо цієї справи вже було три судових засідання. Однак лише втретє, 19 вересня, процес відбувся за участі двох сторін. Суд став на бік податківців та зобов'язав Кам'янець-Подільську міськраду сплатити з бюджету міста заборгованість перед Світовим банком.

                                 Окупити проєкт біоелектростанції планували за 5 років. Фото: з архіву

Утім, за словами Михайла Посітка, наразі місто не в змозі виконати кредитні зобов'язання та подаватиме апеляцію на рішення суду. Жителів міської громади він запевняє, що підвищення вартості за комунальні тарифи, пов'язаного з цим кредитом, не буде.

«На сьогодні в нашій країні війна. Ми маємо в першу чергу допомагати ЗСУ та підтримувати соціально незахищені верстви населення. Тому держава має не судитись з місцевим самоврядуванням, а допомогти зняти "зашморг" у вигляді непомірної курсової різниці у розрахунку боргу. На сьогодні, міський голова в суді та спільно з іншими громадами відстоює інтереси та законні права громади. Сплатити 2 мільйони доларів кредиту 2010 року - задача, яка поки не має рішення», - повідомляли після засідання у пресслужбі міськради.

Крім того, пресслужба Камянець-Подільської міськради повідомила сайту «Є», що у відомстві вже мають план «Б», якщо апеляцію все-таки не вдасться виграти. Згідно з ним, розраховуватись із боргами будуть, але поступово. Погашення позики відбуватиметься з бюджету розвитку міської територіальної громади.

«Надходження до бюджету розвитку в минулих роках складали 200-250 тисяч гривень в рік. Цієї суми не вистачає для повного погашення планових платежів по позиції. Тож на базі міської ради створено робочу групу щодо стану заборгованості по позиках МБРР (Світовий банк), отриманих КП «Служба єдиного замовника» та КП «Міськтепловоденергія» в рамках відповідних проєктів. Ця робоча група найближчим часом має напрацювати пропозиції та оперативні шляхи вирішення питання в межах бюджетного законодавства», - розповідають в пресслужбі.

Також додають, що створена спеціальна робоча група буде обстежувати комунальне майно та брати його на облік. Крім того, буде створено робочу групу по інвентаризації вільних земельних ділянок. Це дасть можливість знайти додаткові джерела поповнення бюджету розвитку міської територіальної громади для погашення позики.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую