clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
25 Березня 2015 Олег Черненко 1291

Як побороти політичну корупцію?

19-20 березня 2015 року ГО «Центр політичних студій та аналітики» у м.Києві було проведено семінар з ключових питань впровадження державного фінансування партій. Учасниками заходу були представники політичних партій та громадських організацій зі всієї України. Метою семінару було створення Всеукраїнської мережі, спроможної працювати над поширенням в регіонах ідеї запровадження в Україні прозорого фінансування політичних партій.
Корупція по праву вважається провідною хворобою суспільства. Вона пронизує життя громадян у всіх сферах їх діяльності. Експерти боротьби з корупцією виділяють три її види:
- побутова – виникає під час взаємодії пересічних громадян з чиновниками;
- ділова – виникає під час взаємодії бізнесу та влади;
- корупція верховної влади – відноситься до політичного керівництва. Вона проявляється у задоволенні власних потреб та інтересів у збиток інтересам виборців.
Саме корупція у верховній владі не дає змоги громадянам отримати (внаслідок свого вибору) політичні партії, котрі відстоюють їхні інтереси, а не інтереси олігархів. До тих пір, поки партії фінансуватимуть олігархи, політична еліта країни буде послуговуватись при прийнятті рішень не інтересами народу, а інтересами своїх спонсорів. Усвідомлення цієї проблеми та необхідності її вирішення у найкоротші строки спонукало низку громадських експертів у сферах юриспруденції та антикорупційної діяльності запропонувати зміни до Закону України «Про політичні партії в Україні», законів, які встановлюють порядок проведення загальнодержавних та місцевих виборів, а також суміжного законодавства.
Даними змінами пропонується ввести державне фінансування статутної діяльності партій та часткову компенсацію витрат на виборах. Водночас буде запроваджено систему жорсткого контролю фінансової звітності партій з відповідними санкціями. Під час останньої зустрічі робоча група дійшла згоди щодо питання «висоти» виборчого бар’єру, подолавши який політична партія могла отримати кошти з державного бюджету, а саме 3%. Звітування партій планується винести на веб-ресурсі контролюючого органу – Національного агентства з питань запобігання корупції.
Наразі, планується публічне обговорення в регіонах концепції запровадження державного фінансування політичних партій, до якої зможуть долучитись усі небайдужі громадяни на місцях.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 17.07.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
25.93
25.96
29.08
29.11

Архів новин

<<Липень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31