clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
19 Серпня 2015 Володимир 885

Заборона на лов раків під час їхньої линьки на Хмельниччині!

У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків - у травні та серпні, хоча в окремі роки вона може зміщуватися на один-два тижні в ту або іншу сторону.
У різних типах водойм одного району линька раків починається в різний час. Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше - в заплавних озерах. У самих річках раки линяють раніше в гирлових ділянках і пізніше - вище за течією річки.
Терміни линьки самців і самок можуть не збігатися (різниця в термінах линьки може складати від 5-7 до 12 - 15 днів), але загальна тривалість її у представників однієї статі в одному водоймищі не перевищує 1 міс.
Раки активні вночі. Вдень вони ховаються в різних притулках. У теплу пору року раки перебувають близько від поверхні води. З настанням сутінків раки виходять з притулку на полювання в пошуках їжі. Зазвичай вони пересуваються по дну водойми і дуже рідко плавають. Іноді в пошуках їжі виходять на берег, відчувши запах падалі, яку дуже полюбляють. У дуже рідкісних випадках дорослого рака можна зустріти на суші вдень. Раки володіють чудовим зором і нюхом. Вони розрізняють запахи на значній відстані як у воді, так і на суші. Тухлу рибу річкові раки виявляють з більш далекої відстані, ніж свіжу, яку виявляють за кольором.
Під час линьки раки дуже вразливі, тому у цей період вони потребують охорони від впливу промислового та любительського рибальства.
З метою збереження популяції раків під час їх другої линьки наказом Хмельницькрибоохорони заборонено промисловий та любительський лов раків у водоймах Хмельницької області на період з 17.08.2015 р. по 18.11.2015 р.
«Нагадаємо, що за нехтування наказу про заборону вилову раків та порушення законодавства, передбачена відповідальність - штраф у розмірі від 340 до 680 грн. та відшкодування завданих збитків рибному господарству України у розмірі 25,50 грн. за кожного виловленого рака. А якщо збиток за виловлених раків буде досить вагомим, то порушника можуть притягнути до кримінальної відповідальності» - зазначив начальник відділу ОВБР Вишинський Ю.В.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Січень 2020>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31