clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
6 Листопада 2015 Світлана Бульбах 806

Щодо нововведень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

У зв'язку із реформуванням сфери державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, Верховна Рада України прийняла у першому читанні викладений у новій редакції проект Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" № 2982.
Згідно із запропонованими у проекті Закону змінами, з 01.01.2016 року державні реєстратори прав на нерухоме майно працюватимуть у виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення, у відповідній державній адміністрації чи у банку, а не в територіальних органах Міністерства юстиції України. Крім цього, державними реєстраторами вважатимуться нотаріуси (у тому числі, якщо речове право виникло без вчинення ним нотаріальної дії) та державні виконавці у випадку державної реєстрації обтяжень.
За Міністерством юстиції України та його територіальними органами залишаються повноваження з нормативно-методичного забезпечення державної реєстрації прав, контролю за проведенням такої реєстрації; розгляду скарг на рішення дії чи бездіяльність державних реєстраторів; забезпечення підвищення кваліфікації державних реєстраторів.
Так, вперше в системі державної реєстрації прав пропонується запровадити можливість оскарження рішень дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку. Особа, яка вважає, що її право порушено зможе оскаржити відповідні дії чи рішення до територіального органу Міністерства юстиції. У разі незгоди з рішенням вказаного органу за результатом розгляду скарги, його можна буде оскаржити до Мін’юсту. Виключення складають рішення про державну реєстрацію прав, які можна буде оскаржити виключно до Міністерства юстиції або до суду.
Також пропонується ввести адміністративну відповідальність за порушення строків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Варто зазначити, що у другому читанні цей проект Закону розглядатиметься народними депутатами найближчим часом. Про усі зміни Головне територіальне управління юстиції повідомлятиме додатково.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Вересень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30