clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
30 Червня 2016 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 543

Національне агентство з питань запобігання корупції – на шляху до розвитку

Даючи поради, як подолати корупцію, засновник громадської організації «Transparency International» Пітер Айген зазначив: «У боротьбі з корупцією потрібен цілісний підхід: не варто думати, що можна впровадити кримінальні санкції, і це вирішить проблему. Це буде лише сліпим вогнепальним пораненням». Таким висловлюванням відомий борець із корупцією у всьому світі намагався пояснити, що важливим для викорінення останньої є не лише покарання винної особи, а й дія ряду попереджувальних заходів, спрямованих на запобігання корупційним правопорушенням з метою недопущення їх вчинення в подальшому. Мається на увазі, що вжиття максимально ефективних превентивних заходів у майбутньому значно зменшить рівень проявів корупційних діянь.
З огляду на суспільні, політичні та економічні події, що відбуваються в нашій державі, з 2014 року Україною взято курс на ефективну боротьбу з корупцією, серед засобів реалізації якої є й новостворені спеціальні органи, один із яких не просто функціонує в рамках боротьби із наявними фактами корупційних правопорушень, а служить бар’єром для незаконних корупційних дій, виконуючи в основному роль превентивного характеру. Наразі мова йде про спеціально створений орган – Національне агентство з питань запобігання корупції.
Що саме являє собою цей орган? Перш за все, варто розуміти, що основним його інструментом є система електронного декларування доходів посадовців. Ця система направлена на оприлюднення для всього народу доходів посадових осіб з метою викриття тих, чиї витрати таким доходам можуть не відповідати. Вказаний фінансовий контроль у вигляді електронного декларування є доволі ефективним превентивним засобом у боротьбі з корупцією. Адже відтепер кожен громадянин зможе дізнатись чи не зловживають державні службовці своїми повноваженнями.
Крім того, Національне агентство здійснює запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, надає методичну та консультаційну допомогу з цих питань, розробляє правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування тощо.
В цілому, функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції направлено на створення несприятливих для корупціонерів умов існування. Якісна його робота не тільки в частині електронного декларування, а й на інших напрямках значно наблизить нашу країну до досягнення давно окресленої цілі боротьби із корупцією. Це одна із цеглин, закладених у міцний фундамент, на якому має будуватися правова європейська держава.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 16.07.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
25.79
25.82
29.06
29.09

Архів новин

<<Липень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31