clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
13 Серпня 2016 сергій скоробогатий 733

Хто пожирає Хмельницькі каштани.
Ось фото яке я зробив декілька днів тому, і прошу вас звернути увагу на ось ці пожовтілі каштани, каштан 1 – пожовтів у 2014 році, каштан 2 - у 2015 році, а каштан 3 у минулому році ( фото 1).
Я вирішив розібратись у цьому, «загуглив», та знайшов проблему, вона виявляється типова не тільки для Хмельницького вона є і у інших містах України.
А ця проблема це мінуюча каштанова міль, ось вікіпедія -
«Вперше була виявлена в 1985 році в Македонії поблизу озера Охрід, науковий опис виду складено в 1986 роі. В даний час цього шкідника зареєстровано в більшості країн Центральної, Східної та Західної Європи. У 2002 році цей шкідник був навіть зафіксований на заході Англії і в північній частині Данії. Поширення каштанової мінуючої молі йде в межах помірної зони Північної півкулі. Попри те, що спосіб поширення цієї моли повітрям часто приймався в якості головного, основним чинником експансії все ж, як було встановлено в подальшому, є антропогенний: автомобілі, трейлери, поїзди тощо. Підставою для такого висновку, спочатку висунутого з'явилися численні випадки появи молі в місцях, значно віддалених один від одного.
В Україні міль з'явилася в 1998 р. на Закарпатті, куди проникла, мабуть, з Угорщини. Далі моль за десять років заселила практично всю територію України. До Донецька потрапила не пізніше 2007 р. У 2008–2009 рр.. міни молі були знайдені в Донецьку, Ясинуватій, Макіївці, Авдіївці, Святогірську, на межі з Луганською обл. (Дронівка) і на узбережжі Азовського моря (Юр'ївка). У парках, скверах і алеях міст центру Донецької обл. міни поширені на 95-100% дерев.

Вияв шкодочинності молі
Ступінь шкідливості каштанової молі залежить від різних факторів, а деякі з них ще недостатньо досліджені. Міль має досить малі розміри тіла, тому погано літає, і в місцях, де восени опале листя відносилося вітром, навесні спостерігається зменшення нанесеної шкоди. Помічено, що повне прибирання листя дає ефект лише в тому випадку, коли «хворі» дерева розташовані не ближче ніж 50 м один від одного. При цьому наявність хоч одного ураженого шкідником дерева нівелює ефект від прибирання листя з інших каштанів, які ростуть неподалік. Досить часто загибель дерев відбувається через ураження фітофторою та вторинну інвазію ослабленого дерева каштановою міллю.»
А ось сьогоднішнє фото ( фото 2 та 3) це вже заражений поруч ростучий каштан.
І висновок, в разі як що залишити цю проблему то вул. Соборна, а надалі і вул. Проскурівська має реальну перспективу залишитись без так нам звичних каштанів.
Ось така невесела історія.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Липень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31