clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
24 Травня 2017 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 917

Порядок оформлення згоди батьків щодо виїзду дитини за кордон

Відомо, що виїзд дитини за кордон сприяє розширенню її світогляду, добре позначається на її духовному та інтелектуальному розвитку як особистості. Однак діти – громадяни України, що не досягли шістнадцяти років, не мають право самостійно залишати територію України і щодо їх виїзду за кордон встановлений певний порядок та правила перетину українського кордону.
Згідно вимог цивільного законодавства особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Якщо ж особа ще не досягла шістнадцяти років, вона має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
Згоду батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників на виїзд дитини за кордон слід оформляти у вигляді заяви.Справжність підпису вказаних осіб на такій заяві повинна бути нотаріально засвідчена (державним або приватним нотаріусом).
Слід звернути увагу, що місце вчинення нотаріальної дії не залежить від місця проживання заявників або місця проживання дитини.
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьківіз зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску. Виїзд за кордон в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.
Найчастіше громадян цікавить питання щодо оформлення заяв про виїзд дітей до країн-учасниць Шенгенської угоди. Варто знати, що для перебування в країнах Шенгенського простору достатньо в заяві про згоду на виїзд дитини за кордон зазначати державу в’їзду до Шенгенської зони.
У зв’язку із встановленням особливих правових режимів перетину меж тимчасово окупованої та неконтрольованої територій, виникла необхідність засвідчення справжності підписів батьків на заявах про їх згоду на в’їзд на тимчасово окуповану територію – Автономну Республіку Крим та міста Севастополя та на неконтрольовану територію Луганської та Донецької областей та виїзд з цих територій.
Варто зауважити, що законодавством передбачено також випадки, коли дитина може перетнути кордон без нотаріально засвідченої згоди одного з батьків. Зокрема, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску; якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.
Якщо з яких-небудь причин згоду на виїзд дитини за кордон отримати неможливо, наприклад смерть другого з батьків, позбавлення батьківських прав тощо, здійснити поїздку за кордон можна у разі пред'явлення наступних документів або їх нотаріально засвідчених копій:свідоцтво про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Грудень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31