clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
27 Червня 2017 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1167

Відповідальність за порушення норм антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю

В Україні, як і в більшості країн світу, з метою запобігання незаконному збагаченню осіб, які наділені владними повноваженнями, діє фінансовий контроль. Він здійснюється шляхом заповнення та подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави чи органів місцевого самоврядування, електронних декларацій на веб-сайті спеціально уповноваженого органу з питань запобігання корупції у встановленому законом порядку.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає, що вищезазначені особи щорічно до першого квітня зобов’язані подавати електронні декларації. Також Законом визначено, що за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності. Проте, щоб зрозуміти, якому саме виду відповідальності підлягатиме особа та яке покарання вона може понести за вчинення неправомірних дій в частині електронного декларування, необхідно проаналізувати норми кримінального та адміністративного права, що закріплені законодавством України.
Так, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що адміністративну відповідальність за порушення норм антикорупційного законодавства будуть нести особи, які без поважних причин несвоєчасно подали електронну декларацію, або подали завідомо недостовірні відомості у такій декларації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У першому випадку відповідальність настане у вигляді накладення штрафу на таких осіб розміром від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у другому випадку штраф збільшиться від 1000 до 2500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Крім того, адміністративній відповідальності підлягають також особи, які у випадках, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», не повідомили Національне агентство з питань запобігання корупції або повідомили несвоєчасно про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента чи про суттєві зміни у майновому стані. Штраф за такі діяння встановлено законодавством у розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Проте, порушуючи норми антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю, особа, на яку покладено обов’язок подання електронної декларації, ризикує також відповідати за діяння, яке за своєю правовою сутністю, є злочином, відповідно до Кримінального кодексу України.
Таким чином, якщо суб’єкт декларування подасть завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, або умисно не подасть зазначену декларацію взагалі, то відповідно до Кримінального кодексу України, щодо такої особи може бути застосовано таке покарання, як штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Будь-яке порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» є корупційним чи пов’язаним з корупцією правопорушенням. Якщо особу притягнуто до встановленої законом відповідальності за вчинення такого роду правопорушення, відомості про неї вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, що в подальшому негативно відображається на її кар’єрі.
Наразі досить гостро і принципово стоїть питання боротьби із корупцією в Україні як явищем, що не дає нашій державі розвиватися і йти вперед. Проте, особам, наділеним владними повноваженнями, варто пам’ятати, що свою діяльність потрібно вести прозоро не лише через суворі санкції, передбачені українським законодавством, але й через почуття відповідальності перед своїм народом та державою. Тому фінансовий контроль має бути для кожного суб’єкта декларування не проблемою, а можливістю показати суспільству свою чесність і відданість справі, яку він робить.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 26.01.2020
купівля
продаж
Міжбанк
$
24.44
24.48
26.96
27

Архів новин

<<Січень 2020>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31