clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
26 Липня 2019 Анна Сіра, проект ПУЛЬС 6213

Місцеві вибори проводити недоцільно, поки не завершена реформа місцевого самоврядування

На цьому наголосив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час дискусії в Українському кризовому медіа-центрі, що відбулася вчора, 25 липня. Розмову присвятили питанням можливості дострокових місцевих виборів, необхідним законодавчим змінам для місцевого самоврядування та долі децентралізації.
Олександр Слобожан наголосив, що проведення місцевих виборів можливо лише за умови завершення реформи місцевого самоврядування та акцентував на необхідності обговорення не децентралізації, а саме реформи місцевого самоврядування. Адже прийнята 1 квітня 2014 року Концепція так і називається: Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Децентралізація це принцип проведення цієї реформи на основі субсидіарності, - підкреслив він.
Останнім часом мені не подобається міфологізація того, що у місцевого самоврядування дуже багато грошей. Зараз реалізовано тільки перший етап бюджетної децентралізації реформа міжбюджетних відносин, тобто взаємодія центру та місцевого самоврядування щодо розподілу суспільного блага коштів платників податків, - зазначив Виконавий директор АМУ.
Отже, перший виклик для місцевого самоврядування, який постане вже восени це бюджет місцевого самоврядування на 2020 рік. Є велика загроза, що надходження місцевих бюджетів зменшаться наступного року, а за даними Мінфіну буде уповільнення доходів громад на вісім відсотків. Про це треба думати, тому що Концепція реформування місцевого самоврядування передбачає, що реформа полягає не у кількості обєднаних громад, а у формуванні спроможних органів місцевого самоврядування, які можуть надавати якісні послуги населенню.
Олександр Слобожан сказав, що вже досить давно гостро стоїть питання нестачі субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення життєдіяльності громад, водночас фінансові обовязки постійно зростають, що значно уповільнює реформу, а також соціально-економічний та інфраструктурний розвиток міст, селищ та сіл. Він запевнив, що Асоціація міст України готова до діалогу задля подолання цієї кризи та формування спроможного місцевого самоврядування європейського зразка.
У дискусії взяли участь: О.Черненко, народний депутат України; В.Безгін, кандидат у народні депутати від Слуги народу, виконавчий директор АОТГ В.Полтавець та експерт В.Загайний.
Відео доступне за посиланням https://www.facebook.com/decentralizationisdobre/videos/455954364983626/UzpfSTE5NDE3NTA4NDM2MzkyOTpWSzo0NTU5NTQzNjQ5ODM2MjY/

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео

Є. АфішаКурси валют на 08.08.2020
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.6
27.62
32.49
32.51

Архів новин

<<Серпень 2020>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31