Гаряча тема:
- Війна
Хто та за яких умов має право примусово доставляти військовозобов'язаних до ТЦК
Маже 4,7 мільйона громадян оновили свої дані до 16 липня.
Військовозобов'язані громадяни України віком від 18 до 60 років повинні були оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. За даними Міністерства оборони України, це зробили 4 мільйони 690 тисяч 496 осіб.
Наступним кроком після оновлення даних є проходження військово-лікарської комісії, для чого військовозобов'язаних мають викликати працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, надіславши їм повістку за адресою проживання. Таку процедуру підтвердив майор Роман Істомін, речник Полтавського обласного ТЦК, у коментарі для «Фокусу».
Чи мають право представники центрів комплектування примусово доставляти громадян до ТЦК?
Адвокат Олег Леонтьєв розповідає, що в реальності деякі співробітники ТЦК перевищують свої повноваження.
«Нікого не можуть затримувати і доставляти до ТЦК без супроводу поліції. У військкоматів немає таких прав. Затримати може тільки поліцейський, і то на строк до трьох годин для складання протокольних матеріалів про адміністративне правопорушення. З боку ТЦК подібна поведінка є самоуправством», — зазначив адвокат у коментарі для «Фокусу».
За словами Леонтьєва, всі виклики до ТЦК мають здійснюватися виключно за повісткою. Якщо військовозобов'язаний працює, його може скерувати до військкомату адміністрація компанії. Якщо дані не оновлені вчасно і людину затримують поліцейські, вони можуть доставити її до ТЦК. Але співробітники військкоматів не мають права затримувати і тим більше мобілізувати на вулиці.
«Вони можуть вручати повістки, але повістка має бути зареєстрована і підписана керівником ТЦК. Усе інше, зокрема затримання на вулиці та примусова доставка до ТЦК для проходження ВЛК, є незаконним», — підкреслив адвокат.
Що робити, якщо вас затримали співробітники ТЦК?
Якщо військовозобов'язаного затримують співробітники ТЦК і намагаються примусово доставити до військкомату, слід негайно викликати поліцію і, за можливості, зв'язатися з родичами, йдеться у «Фокусі».
«Родичі повинні одразу звертатися до слідчого судді в районі, де затримали військовозобов'язаного. Без зайвих затримок, навіть уночі, через охорону можна зв'язатися з начальником канцелярії суду, і він викличе суддю. Потрібно написати заяву: прошу скликати судове засідання, тому що такого-то числа була незаконно затримана така-то людина, яка там-то перебуває. Просіть, щоб її доставили до зали засідання. І суддя повинен буде з'ясувати обставину справи і ухвалити рішення — випустити людину», — радить адвокат Олег Леонтьєв.
Нагадаємо, що процес формування списків осіб, яким будуть надсилати повістки, здійснюється Генеральним штабом Збройних сил України, який аналізує вікові та професійні характеристики потенційних військовозобов'язаних.
А ті громадяни, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 17 до 25 тисяч гривень.
Читайте також: На Хмельниччині 70 військових стягнули через суд невиплачені «бойові»
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: