ye-logo.v1.2

Хто та за яких умов має право примусово доставляти військовозобов'язаних до ТЦК

Суспільство 339
Співробітники військкоматів не мають права затримувати і тим більше мобілізувати на вулиці
Співробітники військкоматів не мають права затримувати і тим більше мобілізувати на вулиці. Фото: Одеського обласного ТЦК та СП

Маже 4,7 мільйона громадян оновили свої дані до 16 липня.

Військовозобов'язані громадяни України віком від 18 до 60 років повинні були оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. За даними Міністерства оборони України, це зробили 4 мільйони 690 тисяч 496 осіб.

Наступним кроком після оновлення даних є проходження військово-лікарської комісії, для чого військовозобов'язаних мають викликати працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, надіславши їм повістку за адресою проживання. Таку процедуру підтвердив майор Роман Істомін, речник Полтавського обласного ТЦК, у коментарі для «Фокусу».

Чи мають право представники центрів комплектування примусово доставляти громадян до ТЦК?

Адвокат Олег Леонтьєв розповідає, що в реальності деякі співробітники ТЦК перевищують свої повноваження.

«Нікого не можуть затримувати і доставляти до ТЦК без супроводу поліції. У військкоматів немає таких прав. Затримати може тільки поліцейський, і то на строк до трьох годин для складання протокольних матеріалів про адміністративне правопорушення. З боку ТЦК подібна поведінка є самоуправством», — зазначив адвокат у коментарі для «Фокусу».

За словами Леонтьєва, всі виклики до ТЦК мають здійснюватися виключно за повісткою. Якщо військовозобов'язаний працює, його може скерувати до військкомату адміністрація компанії. Якщо дані не оновлені вчасно і людину затримують поліцейські, вони можуть доставити її до ТЦК. Але співробітники військкоматів не мають права затримувати і тим більше мобілізувати на вулиці.

«Вони можуть вручати повістки, але повістка має бути зареєстрована і підписана керівником ТЦК. Усе інше, зокрема затримання на вулиці та примусова доставка до ТЦК для проходження ВЛК, є незаконним», — підкреслив адвокат.

Що робити, якщо вас затримали співробітники ТЦК?

Якщо військовозобов'язаного затримують співробітники ТЦК і намагаються примусово доставити до військкомату, слід негайно викликати поліцію і, за можливості, зв'язатися з родичами, йдеться у «Фокусі».

«Родичі повинні одразу звертатися до слідчого судді в районі, де затримали військовозобов'язаного. Без зайвих затримок, навіть уночі, через охорону можна зв'язатися з начальником канцелярії суду, і він викличе суддю. Потрібно написати заяву: прошу скликати судове засідання, тому що такого-то числа була незаконно затримана така-то людина, яка там-то перебуває. Просіть, щоб її доставили до зали засідання. І суддя повинен буде з'ясувати обставину справи і ухвалити рішення — випустити людину», — радить адвокат Олег Леонтьєв.

Нагадаємо, що процес формування списків осіб, яким будуть надсилати повістки, здійснюється Генеральним штабом Збройних сил України, який аналізує вікові та професійні характеристики потенційних військовозобов'язаних.

А ті громадяни, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 17 до 25 тисяч гривень.

Читайте також:  На Хмельниччині 70 військових стягнули через суд невиплачені «бойові»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую