ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Прокуратура притягнула до відповідальності 60 посадовців за порушення прав дітей-сиріт

Суспільство 3692
Місцеві органи виконавчої влади і самоврядування не скрізь належно дбають про захист майнових та житлових прав дітей.
Місцеві органи виконавчої влади і самоврядування не скрізь належно дбають про захист майнових та житлових прав дітей. . Фото: deti.zp.ua

На території Хмельниччини проживає 2361 дитина-сирота та позбавлена батьківського піклування. Однак, як з’ясувалось під час прокурорських перевірок, місцеві органи виконавчої влади і самоврядування не скрізь належно дбають про захист майнових та житлових прав дітей з таким статусом.

Так, прес-служба прокуратури Хмельницької області повідомила, що прокурором Городоцького району встановлено, що лише у двох із десяти облікованих службою у справах дітей району випадках призначено опіку над житлом дітей цієї категорії.

В окремих районах порушуються майнові права дітей на отримання коштів, які вони успадкували після смерті батьків. Наприклад, на захист прав двох неповнолітніх Славутським міжрайпрокурором до суду подано позов з вимогою стягнення з державного підприємства понад 11,6 тис. гривень боргу з виплати зарплати їх померлого батька.

Після втручання Шепетівського міжрайпрокурора службові особи Серединецької сільської ради оформили за дитиною-сиротою право власності на будинок та близько 8 га землі, а голову сільради притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

За результатами розгляду документів прокурорського реагування 13 тис. грн. одноразової допомоги та компенсації за придбання одягу і взуття виплачено двом вихованцям Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, 6 тис. грн. – випускникам Старокостянтинівського професійного ліцею з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, таку ж суму одноразової матеріальної допомоги – випускниці Хмельницького професійного ліцею. Винних посадових осіб притягнуто до відповідальності.

Виявлено й інші порушення: недодержання терміну призначення допомоги на дитину, яка знаходиться під опікою, нецільове використання батьками державних виплат на дітей. Також міськрайпрокурорами до суду заявлено 15 позовів про стягнення аліментів на користь неповнолітніх.

Усього за наслідками проведених органами прокуратури області перевірок на захист житлових та майнових прав пільгових категорій дітей внесено 37 документів реагування, поновлено права 46 дітей, на їх користь відшкодовано близько 50 тис. грн., до відповідальності притягнуто 60 посадових осіб. 

Коментарі:

Лысенко Валентина 28.08.2015 23:14

""Після втручання Шепетівського міжрайпрокурора службові особи Серединецької сільської ради оформили за дитиною-сиротою право власності на будинок та близько 8 га землі, а голову сільради притягнуто до дисциплінарної відповідальності "- це що за "брєд". Випадково через майже три роки взнала про притягнення мене буцімто до дисциплінарної відповідальності, причому , як я розумію, заочно. Поясніть як така, м"яко кажучи, неправдива інформація з"явилась на ваших шпальтах.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую