ye-logo.v1.2

На Городоччині влада землі роздає, а люди б'ють на сполох (ОНОВЛЕНО, ВІДЕО)

Суспільство 5313

Місцеві жителі пишуть звернення в усі можливі інстанції і просять повернути їм їхню землю.

З проханням допомогти повернути землю до редакції звернулися жителі сіл Немиринці та Дахнівка. Зверненням за понад півсотнею підписів селяни направили до обласних засобів масової інформації. На звернення, окрім нас відреагували обласна газета "Поділля" і телеканал «33 канал» та чи допоможе розголос справі, покаже час. 
Майже сімсот гектарів земель запасу та резерву у Немиринецькій сільській раді та чотириста – у Великокарабчиївській, заступник очільника району рішенням передав одній людині.
Спочатку ситуація була стандартною, як і у більшості сіл, де на зміну розвалним колгоспам прийшли фермери, грошовиті інвестори чи просто одноосібники, які обробляли розпайовані землі. У земель Немиринецької сільської ради було два орендарі: ТОВ «Стіомі-холдинг» та ТОВ «Мрія Поділля». Із орендованих ними земель, частина належала людям, а частина – землі запасу та резерву.
«Коли у 2004-2005 роках, розвалили колгосп, то не всі люди отримали свої два гектари землі для ведення особистого селянського господарства, – розповідає сільський голова Немиринецької сільської ради Павло Садовський. – Частина паїв так і залишилися незатребуваними, а багатьом людям просто не видали державний акт на землю, зіславшись на те, що вільної землі уже не має. Однак районна влада пообіцяла, що як тільки закінчиться термін договору оренди землі у одного із товариств, люди отримають свої законні два гектари».
У жовтні минулого року закінчився термін дії договору оренди землі у ТОВ «Стіомі холдинг», яке обробляло 1,5 тисячі гектарів Немиринецької землі. Більш ніж за рік до того, як мав закінчитися термін договору оренди, люди почали звертатися із заявами про виділення їм землі для ведення особистого селянського господарства до Городоцької районної адміністрації (землями на території сільських рад за межами населених пунктів розпоряджається райдержадміністрація). Та не так сталося як обіцялося.
Люди кажуть, що чиновники відправляли людей з одного кабінету в інший, а сам голова «дав усну вказівку не приймати заяв на землю взагалі». Так тривало більше року, аж поки у грудні землевпорядник сільської ради, здаючи звітність до фінансового управління РДА, дізналася, що вільні землі, які обіцяли роздати людям, знову мають свого господаря.
У розпорядженні Городоцької РДА №747/2012-р від 28 листопада 2012 року вказано, що дозвіл «на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною загальною площею 1078,94 га рідллі, в тому числі 407,00 га ріллі на території Великокарабчиївської та 671,94 га ріллі на території Немиринецької сільських рад за межами населених пунктів із земель запасу та резерву, з метою надання їх в оренду для ведення фермерського господарства» надано громадянину Миколі Соцькому. Розпорядження підписав заступник голови райдержадміністрації Андрій Бельський, адже сам голова за два дні до того пішов у відпустку.


Згодом з’ясувалося, що щасливий володар тисячі гектарів, громадянин Соцький – це колишній агроном, який, за часів існування колгоспів працював у Великому Карабчиєві, а останнім часом – у ТОВ «Стіомі холдинг».
«Якби не звітність землеміра, ніхто й не знав би, що та земля уже передана в оренду. Все зроблено дуже швидко і тихо, щоб не виникало зайвих запитань ,– каже сільський голова. – Раніше нам приходили копії розпоряджень чи інші повідомлення, які стосуються сільської ради і всього що на її території діється, а останні кілька років про все дізнаємося чи не останні. А ці ж землі, у Немиринецькій сільській раді, мають найвищу кадастрову оцінку із усіх земель Городоцького району! З переданням цієї землі в оренду, люди знову втратили можливість отримати свої законні паї, а сільська рада – майже 700 тисяч гривень в рік, а це майже весь бюджет».
У селі ж переконані, що землі або взагалі ніхто не оброблятиме, або, якщо й оброблятимуть, то люди очільника району.
Та не лише Немиринецька сільська рада залишилася таким чином без доброго кусня землі. Як зазначено вище, тим же розпорядженням без 407 тисяч гектарів залишилася й Великокарабчиївська сільська рада. А схоже розпорядження за кілька днів до відпустки підписав і сам голова райдержадміністрації Володимир Вербановський. 64 гектари ріллі для ведення сільського господарства на території Курівської сільської ради отримали 32 особи. Майже усі працівники райдержадміністрації та їхні родичі. Земля передана за тією ж схемою, що й у попередньому випадку.
 

Коментарі:

Ігор Деражня 19.01.2013 15:27

У Деражні така ж ситуація із земльою. кругом так начальніки роблять, бо вони знають що їм нічого за це не буде. 

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую