ye-logo.v1.2
18 Вересня, 2019

СМС-запитання

Лариса ШАНДОВСЬКА Суспільство 1518
Фото: www.liveinternet.ru

«Я сплачую аліменти на 3-х дітей - 1/3 частину своїх доходів. Мене подала на аліменти друга жінка - ще на двох дітей. Які аліменти їй присудять?

 1/3 частину, чи будуть ділити з тих процентів? Жінка пред'явила виконавчого листа не одразу, коли суд їх присудив, а через 8 місяців. Як правильно повинні нарахувати виплату: за кожен місяць чи ще й із заборгованістю 70% за кожен місяць?».

«Частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом, - пояснює хмельницький юрист Андрій Сорокопуд. - Максимальний розмір аліментів законодавством не встановлено. Разом з тим, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати не може перевищувати п'ятдесят відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі в разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати в разі відбування боржником покарання у вигляді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків
При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
У випадку, коли аліменти стягуватимуться на двох чи більше дітей, варто пам’ятати, що суд визначає єдину частку від заробітку (доходу), яка буде стягуватись до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую