ye-logo.v1.2

Кому призначається дострокова пенсія

Суспільство 7642
Фото: news.online.ua

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» з 01.10.2011 року внесено зміни до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,

 відповідно до яких особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Для жінок, які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1961 року передбачено поетапне підвищення пенсійного віку кожних півроку.
Пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що до 1 січня 2015 року жінки (за бажанням) мають право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення 55 років за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 (основний розмір пенсії, обчислений від середнього заробітку та коефіцієнту страхового стажу заявника) та з урахуванням статті 28 (доплата до мінімального розміру пенсії та доплата за понаднормативний стаж) цього закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
У разі, коли така жінка до досягнення віку, передбаченого статтею 26 закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. Після досягнення віку, передбаченого статтею 26 закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається із урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
Законами України «Про зайнятість населення» (стаття 26) та «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (стаття 21) гарантується право на достроковий вихід на пенсію особам, трудовий договір з якими розірвано за ініціативою власника або уповноваженого ним органу у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, якщо звільнення відбулося за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» або віку, що дає право на призначення пенсій відповідно до законів України «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність». Додатково повідомляємо, що з 1 січня 2013 року для чоловіків - державних службовців, наукових працівників, працівників органів місцевого самоврядування, журналістів вік виходу на пенсію поступово збільшуватиметься до 62 років, щороку на півроку. Зокрема, чоловіки, які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року, матимуть право на пенсію за віком після досягнення ними 60 років 6 місяців.
Такі пенсії призначаються лише за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, тобто за наявності 30 років страхового стажу у жінок та 35 років у чоловіків.
Достроково призначені пенсії (незалежно від закону, за яким вони призначені) з урахуванням статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» і статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» у період до досягнення пенсійного віку, встановленого відповідним законом, працюючим пенсіонерам не виплачуються.


Заступник начальника головного Управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області

Марія Квятківська.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую