ye-logo.v1.2

Золоті правила для батьків

Суспільство 3893
Фото: ur-problem.net

Якщо у вихованні дитини керуватися певними правилами, вони допоможуть виховати щасливих та впевнених у собі дітей.

 При найменшій нагоді проявляйте свою любов
Емоційна відкритість у вихованні навіть важливіша, ніж послідовність. Коли дитина знає, що мама і тато люблять її, незважаючи ні на що, їй не так страшно, якщо ви раптом розсердитеся. Намагайтеся частіше говорити дитині щось схвальне: похваліть, якщо вона без нагадування прибрала свою постіль. Дитина зрозуміє, що ви цінуєте її хорошу поведінку, а якщо і гніваєтесь, то є на те причина. Пам'ятайте: ваше постійне "ні" і "не можна" може викликати у неї стан стресу. Якнайактивніше заохочуйте інтереси малюка і не нав'язуйте власних.
Якомога частіше спілкуйтесь
Почувати себе "на одній хвилі" з дитиною, бути в курсі навіть незначних подій її життя - головне правило "доброго батьківства". Діти ростуть швидко, а це означає, що ви завжди повинні бути дуже уважними і готовими до несподіваних змін.
Слухаючи дитину, розмовляючи з нею як з дорослим, ви тим самим вчите малюка правильно вести бесіду. Не забувайте похвалити його за вчасно сказані "будь ласка" і "дякую" або присікти грубість, каприз.
Будьте послідовними
Діти люблять передбачуваність. Режим, встановлені обмеження дають їм відчуття порядку і безпеки в навколишньому світі. Чіткі правила допомагають уникнути конфліктів і покарань. Якщо малюк злегка ляснув вас, не треба заспокоювати себе тим, що він ще маленький і не розуміє, що робить. Кожного разу терпляче відводьте його ручку і кажіть, що так робити не можна. А якщо він чинить опір - покарайте, відправивши в іншу кімнату. І не забувайте пояснювати дитині, чому треба вести себе так, а не інакше.
Проявляйте гнучкість
Багато батьків постійно вагаються між необхідністю слідувати встановленим правилам і бажанням поступитися дитині, зробити їй поблажку. Проявіть гнучкість: пам'ятайте, що з будь-яких правил бувають винятки. Обов'язково поясніть малюку, чому ви змінили своє рішення і відхилилися від звичайного режиму. Але якщо дитина час від часу влаштовує істерики, не бажаючи йти спати, - це не означає, що треба змінити встановлений час відходу до сну. Наберіться терпіння і продовжуйте наполягати на своєму.
Будьте інформованими
Хороші батьки вміють інстинктивно знаходити вірне рішення. А для цього треба бути якнайкраще поінформованими про можливості і здібності малюка в кожному конкретному віці. Непоінформовані батьки майже завжди переоцінюють свою дитину і часто відчувають розчарування. На щастя, сьогодні існує велика кількість літератури з виховання дітей.
Давайте собі право на перепочинок
Турбота про дітей вимагає величезної напруги фізичних і душевних сил. Звісно, з любов’ю до дитини можна витримати все, але якщо малюк бачить, чого вам це коштує, яка ви змучена і нервова, він думає: "Мама дуже втомилася, і все це через мене". Якщо ж ви будете відводити собі час на відпочинок і розваги, дитина зрозуміє, що й в інших людей є свої потреби, які необхідно поважати.
Зберігайте впевненість у собі
Якщо ви будете постійно дотримуватися перерахованих вище правил, то швидко відчуєте позитивні результати. У вас з'являться вагомі підстави відчути себе хорошими батьками. А дитина завжди буде впевнена: мама і тато знають, як вчинити краще.

 

Підготувала Ксенія ЖУЖА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую