ye-logo.v1.2

“Учитель — той, хто несе світло”

Суспільство 11738
«Запитуйте себе: перед ким ви відповідаєте за свою педагогічну працю», - звертається відомий педагог до колег із Хмельниччини.
«Запитуйте себе: перед ким ви відповідаєте за свою педагогічну працю», - звертається відомий педагог до колег із Хмельниччини.. Фото: Дмитра Скрипника

Видатний російський педагог, прихильник гуманної педагогіки Шалва Амонашвілі знову завітав у наше місто.

 Цього разу він провів два авторських семінари: одноденний «Гуманна педагогічна свідомість і педагогічна практика» для керівників галузі освіти та триденний “Гуманно-особистісний підхід до дітей у освітньому процесі” для вчителів. Він поділився власним багаторічним досвідом роботи з дітьми та їхніми батьками, окреслив сучасні проблеми виховання та розповів про основи гуманної педагогіки, згідно з якою дитина розглядається як важливе явище в земному житті, носій своєї місії та необмеженої енергії духу.
Вперше у Хмельницький приїхав його син — Паата Амонашвілі, соціолог, письменник, директор Дитячої художньої студії «Басті Бубу» (м. Тбілісі, Грузія). Він провів семінар для педагогів, що працюють у сфері дошкільної освіти.
Семінари відвідали не лише учителі та вихователі з різних куточків нашої області, а й студенти педагогічних закладів та батьки.

Цитати Шалви Амонашвілі
- Є три типи вчителів: ті, хто пояснює, ті, хто скаржиться, і ті, хто надихає.
- Пропоную вчителям зробити Новий Заповіт джерелом педагогічних ідей, незалежно від віросповідання.
- Від народження у дитині закладені почуття віри, на основі якого формується релігійна свідомість, почуття пізнання (наукова і філософська свідомість), почуття краси (естетична свідомість), почуття совісті (етична свідомість) і батьківське почуття (педагогічна свідомість). Тобто, педагогіка закладена у нас від народження.
- У кожної матері є мудрість виховання, але не у кожній вона відкривається.
- Педагоги — такі ж вчителі, як і батьки, тільки вищого рангу, оскільки мають спеціальні знання. Однак диплом говорить про те, що вам дістався певний обсяг знань, але не вказує на вашу освіченість.
- Припущення гуманної педагогіки: існує вища Свідомість (Бог); дух — безсмертний; земне життя - шлях вдосконалення. На цих припущеннях будується погляд на дитину: будь-яка дитина – явище в нашому житті; вона приходить у світ із своєю місією (призначенням); вона є носієм енергії безсмертного духа.
- Якщо ви знайдете своє призначення, ви переживете з ним і радість, і горе, але обійти його не зможете.
- Не буває поганих, малорозвинених дітей. Дитина може усе, просто ми не завжди бачимо її енергію та можливості.
- Якщо вважати дитину нерозвиненою, вона такою і стане.
- Школа — драбина духовного сходження. Вона знаходиться не у приміщенні, а у душі учителя.
- Учень — це той, хто шукає світла, вчитель — той, хто його несе.
- Задача учителя згідно з гуманною педагогікою — не просто любити дітей, а допомагати їм зрозуміти свою сутність, знайти призначення, відкрити світло у собі.
- Вчитель повинен ставитися до учня як до себе подібного.

Коротко про автора
Шалва Амонашвілі народився 8 березня 1931 року в Тбілісі (Грузія). Закінчив сходознавчий факультет Тбіліського державного університету в 1955 році. З 1951 року почав працювати в школі піонервожатим, учителем праці, історії. У 1974 році захистив докторську дисертацію з психології у Москві. Тривалий час працював у Грузії в науково-дослідному інституті педагогіки ім. Я. Гогебашвілі.
Є автором кількох десятків книг, має численні звання, серед яких академік Російської академії освіти, іноземний член Національної академії педагогічних наук України, почесний доктор та професор багатьох вищих навчальних закладів різних країн.
З 2001 року очолює Міжнародний центр Гуманної Педагогіки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую