ye-logo.v1.2

Ключі та замки теж потребують огляду та догляду

Суспільство 2849
Сергій Мельник та Геннадій Смольницький (праворуч) переконані: відкрити можна все!
Сергій Мельник та Геннадій Смольницький (праворуч) переконані: відкрити можна все!. Фото: автора

У цьому переконують майстри Сергій Мельник та Геннадій Смольницький.

 Професія «Майстер з продажу, налагодження та експлуатації систем замикання і контролю доступу», або коротко – локсмайстер, внесено до Державного класифікатора професій лише наприкінці 2003 року. Однак виготовленням ключів чоловіки займаються уже протягом двадцяти років, а аварійним відкриттям замків – протягом п’ятнадцяти. На своєму віку та за роки практики, кажуть, набачилися усілякого. Однак є стандартні помилки, недопрацювання та незнання людей, власників ключів та замків, які однозначно призводять до поломок.
«Головна причина поломки ключів-замків – це наш низький рівень життя, при якому люди змушені купувати дешеві речі, – каже Геннадій Анатолійович. – А якщо точніше, то при купівлі дверей мало хто звертає увагу на ціну замків. Для людей, на жаль, важливіше щоб двері були «солідні і дорогі». Зламати такий замок для злочинців справа однієї-двох хвилин. Тому головна порада при купівлі замків – порадьтеся з професіоналами чи знайомими майстрами.
Та довге життя ключів залежить не лише від ціни, але й від належного догляду за ними. За словами Сергія Мельника, ключі псуються навіть від найменшого удару. Від цього деформуються, або ж взагалі відламуються зубчики. Після користування пошкодженими ключами, швидко псується серцевина і за дуже короткий час вам доведеться змінювати замок. Бережне ставлення стосується ключів як від квартири, так і від автомобіля. До речі, водіям, які часто їздять у відрядження на власному авто, майстри рекомендують завжди з собою возити запасний ключ.
Для тих, хто має гроші та турбується про свою безпеку, сучасні виробники пропонують замки типу «Дятел». Такі замки не мають традиційних ключа і замка із серцевиною. Їхня особливість – ключі зі спеціальним сигналом, який передається у двері, і ніхто не знає, крім господарів, де у дверях вмонтовано замок.
Та коли просто зламався ключ це, як то кажуть, півбіди, а ось коли, до прикладу, півторарічна дитина замкнулася у квартирі, а батьки в істериці не можуть відкрити двері ззовні – тут потрібні швидкість, точність, холодна голова і сталеві нерви майстра, котрий якнайшвидше відчинить двері.
«Одна з найпоширеніших помилок – це встановлення дверей із так званою «барашкою» замість ключа зсередини квартири, – каже Геннадій Анатолійович. – У жодному разі не можна встановлювати такі замки у тих помешканнях, де є діти до 4-5 років та люди похилого віку, яким більше шістдесяти».
Основні поради:
- При встановленні замків обов’язково встановлюйте також захисні пластини, які максимально закривають серцевину замка.
- Кожних три-чотири роки перевіряйте стан замка і серцевини. Адже ключі, як і будь-які інші деталі, мають здатність зношуватися і псуватися.
- Якщо ключі від вашої квартири передаються із рук у руки, тобто дітям, батькам, родичам, ви обов’язково повинні пам’ятати кількість дублікатів, які у вас є. Це необхідно для того, щоб вчасно визначити, чи не потрапив ключ від вашого помешкання до чужих рук (особливо якщо ви чи ваші діти відвідують спортивні зали, басейни чи інші громадські місця).
- Майте на увазі: я2кщо доведеться скористатися послугами замкових майстрів, то вам обов’язково доведеться мати при собі документ, що засвідчує вашу особу і прописку саме за цією адресою.
- Ніколи не залишайте ключі у замку лягаючи спати. По-перше, це небезпечно, адже є такі «майстри», які вправно відкриють квартиру вашим же ключем. А по-друге – від цього псуються і ключ, і замок.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую