ye-logo.v1.2

Василь Вовк:«Собака і кістки - це стереотип. Кістки гризуть ті, кому не дають м’яса»

Суспільство 11013
Фото: Дмитра Скрипника

Відомо, що собака - кращий друг людини. А також помічник, охоронець, нерідко нянька і навіть психотерапевт. Однак, щоб ваш улюбленець справді був вам помічником і приносив радість, варто знати, як правильно за ним доглядати.

 Звісно, у кожної породи - свої особливості, але для початку ми розповімо загальні правила.
Отож, щоб ваш чотириногий друг жив довго і приносив вам радість, прислухайтеся до порад лікаря ветеринарної медицини Хмельницької міської ветеринарної лікарні Василя Вовка:
- Василю Васильовичу, на що потрібно звернути увагу, беручи цуценя?
- Все залежить від того, яку мету ви переслідуєте: берете цуцика для себе, для виставочної кар’єри або ж підбираєте з вулиці.
Якщо для себе, вибирайте не найтовщого, як зазвичай роблять, а найактивнішого, небоязкого, який не лякається різких звуків, чужих людей. З нього виросте адекватний собака з нормальною нервовою системою. Брати цуценя найкраще в два місяці, а щоб уникнути проблем - ще й привитого. Тоді буде менше шансів, що ваше знайомство почнеться з неприємних моментів відвідування ветлікарні: уколів, крапельниць…
Не завадить і оглянути тваринку на наявність пупкової грижі (добре помітного бугорка на животику), прибулих пальців на задніх лапах, які треба буде видаляти. Зверніть увагу на шкірний покрив: шерсть має бути блискуча, без залисин та плішивості. На вуха: шкіра всередині них у нормі глянцева, без темного нальоту. Щодо прикусу, то він важливий тільки для виставочних порід, якщо ж берете цуценя для себе, він значення не має.
Поцікавтеся ще, чи прививали тваринку (першу вакцину роблять у півтора-два місяці), чи прогнали глисти (вперше це робиться у три тижні, удруге - ще через два). Якщо всі ці моменти враховані, велика ймовірність того, що ви берете здорове цуценя.
Коли ж ви підібрали песика на вулиці, приносьте його у ветлікарню, де йому зроблять аналізи, порадять, як позбутися паразитів і скажуть, коли прийти на щеплення.
- Чим годувати собаку? І чи правда, що кістки для них - найкращі ласощі?
- Годувати можна спеціалізованим кормом, або ж це може бути їжа, приготована господарем. Класичний варіант - каша з м’ясом (відварною яловичиною, курятиною), клітковиною у вигляді тертої моркви, сир, молоко, якщо тварина його переносить. Ніякого жиру добавляти не треба. Все, що треба, ваш підопічний отримає у м’ясі. І запам’ятайте: чим пісніша їжа, тим менше проблем.
Щодо кісток, то це стереотип. Нас часто запитують, корисні вони чи шкідливі. Дивлячись, як використовувати. Якщо ви дали своєму собаці, яка уже поїла, маленьку кісточку без гострих країв, і він її трохи погризе, після чого ви ту кісточку заберете, нічого погано не буде. Якщо ж замість годування ви висиплете перед ним купу сирих кісток з гострими краями, такий раціон обов’язково виллється у тривале лікування.
Собака і кістки - це стереотип. Кістки гризуть ті пси, у який немає м’яса. Одна справа - голодний собака на дачному масиві, якому й кістка за радість, й інша справа - домашній собачка з досить ніжним режимом.
До речі, курячі кістки собакам узагалі давати не можна.
- А солодке? Собаки ж відомі ласуни.
- Не можна. Особливо шоколад. Інакше ваш песик (у собак підшлункова дуже чутлива до солодкого) дуже скоро заробить собі панкреатит вкупі з холециститом.
- Зазвичай, собак, які живуть у квартирі, вигулюють двічі на день: вранці і ввечері. Чи достатньо це тварині?
- Вигулювати собаку краще тричі на день як мінімум. Бажано й більше, бо прогулянки для нього - це радість, це гарне здоров’я і самопочуття. Адже собаки - рухливі істоти, і якщо немає руху, від гіподинамії виникає безліч хвороб.
Крім того, собаці важко витримувати таку велику перерву між відвідинами туалету. Взагалі я не прибічник утримання великих собак у квартирах, де вони змушені вести малорухомий спосіб життя. Це неприродне утримання, що є примхою власника. Ідеальний варіант для великого - приватний будинок. Якщо немає такої можливості, заводьте невелику собачку, так звану кімнатну. Так буде більш гуманно.
- Усі лікарі радять стерилізувати тварин, якщо власник не планує займатися розведенням. Чи не шкідливо це для домашніх улюбленців?
- По-перше, існує статистика, причому, достатньо обширна, згідно з якою стерилізовані тварини живуть довше. По-друге, основна мета будь-якого власника - гуманне утримання. Однак люди нерідко, аби не мати проблем з небажаними цуценятами, не в’яжуть собак, а це неприродно, бо в природі після кожної течки собака продукує потомство. Тож щоб прибрати цей момент, тварину стерилізують. Це нормальна практика для всього світу, і в цьому немає нічого варварського. Ви просто вимикаєте функцію, яка вам не потрібна. Дехто вважає, що собака після такої операції може озлобитися. Навпаки, вона стане більш спокійною і ласкавою. На жаль, ми часто олюднюємо своїх улюбленців, а це велика помилка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую