ye-logo.v1.2

Два капітани в одному човні

Суспільство 6883
Дмитра Скрипника та з архіву редакції
Аліна Скоморохова. Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції

секретами успіху щасливої родини із кореспондентом «Проскурівського телеграфу» ділилися знані хмельницькі родини, у яких і чоловік, і дружина «грають» на роботі «головні скрипки»

 У наш час вже не рідкість, коли у сім’ї і чоловік, і дружина – лідери. Й коли бачиш таку родину, виникає запитання: як вони вживаються під одним дахом? За словами психологів, якщо між чоловіком та дружиною панують любов та повага, вони матимуть гармонійні стосунки, незважаючи на те, що на роботі вони «великі» начальники. Адже «сімейне вогнище – це не поле битви, а відпочинок для воїна». І у цього вогнища завжди має бути тепло та затишно, панувати мир та взаємоповага. Якщо людина лідер на роботі, вона і вдома розуміє, що її половинка для неї не ворог, і не конкурент, а надійний партнер та друг. До того ж мудрий лідер вміє залишати свої робочі проблеми за порогом своєї домівки.
Як зазначають психологи, сильним особистостям не потрібно самостверджуватися за рахунок скандалів. Конфліктують лише ті, хто не впевнений у своїй позиції. Справжній лідер, як правило, поступається у тому, що для нього не є принциповим. На принцип він йде лише у тих випадках, коли для нього це дійсно важливо. Проте часто трапляється навпаки – людина йде на принцип там, де його просто немає.
Отож, що є запорука міцної сім’ї, коли у ній два лідери, ми запитали у відомих подільських родин.

Валерій Кольгофер, голова Летичівської районної адміністрації, депутат обласної ради:
«Усі спірні чи важливі питання у житті нашої родини ми обговорюємо на сімейній раді, де кожен, у тому числі й діти, висловлює свою думку та вносить пропозиції. І вже під час такої сімейної дискусії приходимо до спільного рішення. Утім, головою нашої родини є я, тому останнє слово завжди залишається за мною. Як правило, у більшості випадків, думка дружини збігається із моєю. Хоча на початку сімейного життя наші думки інколи не співпадали – дружина була переконана, що у деяких ситуаціях вона мала рацію, а не я. Але час показував протилежне, й вона визнавала, що я був правий. Тому зараз дослухається до моєї думки. Проте кожній людині властиво помилятися - я не виняток, тому у ході сімейної ради можу визнати свою неправоту й прийняти сторону дружини та дітей».
Оксана Кольгофер, депутат міської ради:
«До усього підходимо мудро. Якщо ж виникає спірне питання, перед тим, як прийняти остаточне рішення, рахую до десяти. Валера ж завжди швидше вирішує. Проте поставити крапку у дискусії має саме він. Адже у нашій сім’ї головний - чоловік і останнє слово завжди за ним».
Неля Продан, начальник головного управління юстиції у Хмельницькій області:
«Хоча я лідер на роботі, сказати те ж саме про свою сім’ю не можу. Вдома керує чоловік, і мене це цілком влаштовує. Просто мені, як і кожній жінці, хочеться, щоб поряд був чоловік, на якого можна було б перекласти вирішення домашніх проблем, та який був би надійною опорою у житті. Мені дуже пощастило із чоловіком, з яким ми разом із 1986 року. Який секрет успіху щасливої сім’ї? Напевно, у тому, що одружувалися ми вже у свідомому віці, тому не намагалися перероблювати один одного під себе. А ще, хоча у мене непроста робота, чоловік адекватно сприймає усі незручності, які вона спричиняє. Якщо ж потрібно вирішити важливе питання – радимося та обговорюємо, поки не приходимо до єдиної думки».
Борис Продан, суддя Хмельницького міськрайонного суду:
«Поняття «двох лідерів» доречне на роботі, а у сім’ї ми просто чоловік і дружина. Якогось великого секрету щасливої родини немає. У нас звичайні сімейні стосунки, де питання про лідерство навіть не виникає, адже усе вирішуємо шляхом перемовин, консенсусу.
Ми з дружиною - Терези. Існує думка, що шлюб цих двох знаків не може бути щасливим. Але своїм прикладом ми доводимо протилежне».
Сергій Леонов, художній керівник і головний диригент академічного симфонічного оркестру обласної філармонії:
«Головний алгоритм щасливого подружнього життя – не проектувати робочі стосунки на сім’ю. Мені дуже пощастило з дружиною, яка для мене усе: і скептик, і порадник, і кохана. Ми розуміємо одне одного із півслова, адже ми - люди однієї професії.
Голова родини – я і за мною, як за чоловіком, залишається останнє слово. Але, як люблять приказувати на весіллях, чоловік – голова, а дружина – шия. Тобто, голова головою, а поворот робить шия. Тому, хоч я і приймаю рішення, але буває, що скеровує мене дружина».
Олена Леонова, солістка обласної філармонії, старший викладач Хмельницького музичного училища імені Заремби:
«У нас в родині немає диктату, «пиляння» одне одного, нервів чи крику, а панують злагода та взаєморозуміння. У цьому, гадаю, й запорука міцної сім’ї. Не розумію ті родини, в яких точиться боротьба між двома лідерами. Вона сильно виснажує. Я ж прихильниця затишку та комфорту, який ми разом створили».
Аліна Скоморохова, генеральний директор підприємства ТОВ «Тін ІМПЕКС»:
«Вдома я, насамперед, дружина і мати, яка в’є домашнє гніздечко. А секретом щасливої родини є любов, повага та взаєморозуміння. Якщо ж виникає спірне запитання, не граємо у мовчанку, а обговорюємо його спокійно та виважено».
Костянтин Скоморохов, директор та співвласник ТОВ «Автобан Трейлерз Україна»:
«Ніякого секрету, окрім любові у сім’ї, у нас немає. А при виникненні спірної ситуації проявляємо житейську мудрість, властиву кожному лідеру. Якщо чесно, питання «лідерства» у нашій родині ніколи не виникало. При вирішенні важливого питання спрацьовує ситуаційне лідерство, коли хтось із нас, виходячи із обставин, має взяти відповідальність на себе».
Галина Червонюк, депутат обласної ради, президент асоціації приватних підприємців «Едельвейс»:
«Запорука міцної родини у мудрій і розумній жінці. А ще у сім’ї обов’язково повинно панувати кохання, а чоловік з дружиною бути однодумцями, тоді питання лідерства у них точно не виникатиме. Щасливими будуть ті родини, в яких він каже: я винен, а вона у відповідь: ні, я. А не навпаки, коли йде обмін звинуваченнями, й він каже: ти винна, а у відповідь: ні, винен ти».
Олег Червонюк, власник цілісного майнового комплексу Рівненського льонокомбінату:
«Секрет щасливої сім’ї у тому, що у ній - два лідери, дві успішні людини. Але найголовніше те, що у нас з дружиною на першому місці почуття одне до одного та сімейні цінності. Якщо ж виникає спірне питання, що у нашій родині трапляється вкрай рідко, поводимося не так, як у нашій Верховній раді, а спілкуємося, висловлюємо свої ідеї та думки. І чим їх більше, тим правильніше рішення ми приймаємо. Життя прожити – не річку перейти, тому треба більше дослухатися одне до одного».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую