ye-logo.v1.2

Діти мають відпочивати безпечно

Суспільство 2417
p-p.com.ua
Фото: p-p.com.ua

Це питання, поряд з іншими, стало предметом розгляду на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, яке провів днями перший заступник голови Вадим Гаврішко.

“Президент України Віктор Федорович Янукович ставить перед нами усіма завдання докласти усіх зусиль для створення умов для оздоровлення дітей улітку. Це і розвиток дитячої творчості, і пізнавальні подорожі, і уроки плавання. Сьогодні це стосується не лише вчителів, а й усіх служб, що мають попрацювати на результат: бачити наших дітей здоровими та щасливими”, - наголосив Вадим Дмитрович.
Як інформує Хмельницька ОДА, засідання проходило в режимі селекторної наради за участі членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У місцевих студіях селекторних нарад взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) голів – голови комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, члени комісій, керівники окремих установ.
Обговорювались і наступні питання порядку денного: про заходи щодо забезпечення протидії пожежам лісів, торф’яників та сільгоспугідь у літній період 2013 року, підготовки до жнивної кампанії; заходи щодо ліквідації арсеналів (складів) застарілих боєприпасів; стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою, функціонування каналізаційних систем та очисних споруд стічних вод у населених пунктах.
Йшлося й про підготовку місць масового відпочинку на водних об’єктах до початку сезону відпочинку 2013 року, запобігання загибелі людей на воді.
За інформацією управління з питань цивільного захисту населення на водних об’єктах Хмельниччини щорічно спостерігаються випадки загибелі людей. Так, у 2007 році внаслідок утоплення загинуло 105 осіб з них 11 дітей, у 2008 році – 82 особи з них 10 дітей, у 2009 році – 74 особи з них 4 дитини, у 2010 році –71 особа з них 6 дітей, у 2011 році – 68 осіб (з них 6 дітей), у 2012 році загинуло 71 особа (з них 5 дітей). Основними причинами загибелі є порушення елементарних правил поведінки, купання в стані алкогольного сп’яніння, купання у не відведених для цього місцях, заплив на великі відстані та переохолодження.
В нашій області, де нараховується 3733 річки на яких побудовано 53 водосховища і 2445 ставків, практично кожен надає перевагу відпочинку біля води. Керівництвом обласної державної адміністрації приділяється постійна увага цьому питанню, але вже не раз на засіданнях обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації розглядалось питання та констатувалось невиконання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, власниками (орендарями) водних об’єктів заходів запобігання загибелі людей на воді. Недостатньо вживається заходів щодо визначення та паспортизації місць масового відпочинку людей на водних об’єктах області.
Так у 2012 році в області визначено й зареєстровано лише 11 місць масового відпочинку (в містах Хмельницький, Красилів, Славута, Полонне, Старокостянтинів та Летичівському (с. Головчинці), Новоушицькому (с.Рудківці) та в Кам’янець-Подільському (два в селі Устя та в селі Гораївка) в районах).
Проте, за як стверджують еменесники, немає випадків загибелі людей, коли відпочинок проходить у визначених для цього місцях. Тому велику увагу приділяють створенню та облаштуванню усім необхідним таких місць відпочинку на водоймах. В рази уважніше потрібно поставитись до місць відпочинку та купання дітей.
Разом з тим, як наголосив голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадим Гаврішко: “Ми не маємо права бути байдужими до того, щоб наші діти були обмеженні у водних процедурах під час оздоровлення. Потрібно створити усі умови у місцях для відпочинку, обладнати їх усім необхідним, провести оздоровчий сезон 2013 без надзвичайних ситуацій.”  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую