ye-logo.v1.2

“Для шашлику найкраще підійде ошийок або солодка вирізка”

Суспільство 12285
Дмитра Скрипника
«Якщо запах викликає у вас якісь сумніви, краще не купуйте таке м’ясо», - каже Галина Беженар.. Фото: Дмитра Скрипника

Напередодні великодніх та травневих свят, коли хмельничани будуть запікати домашні ковбаси та буженину, маринувати та смажити шашлики, “Проскурівський телеграф” вирішив поцікавитися, як визначити свіжість м’яса на прилавку.

 Як обирати та зберігати м’ясні продукти, розповідає Галина Беженар, яка понад десять років працює у цій сфері.
- Найперше, що цікавить людей: як визначити, чи свіже м’ясо пропонують нам продавці?
- Коли людина купує м’ясо на базарі чи у магазині, вона може визначити якість та свіжість за зовнішнім виглядом та запахом. Свіже м’ясо на зрізі ледь-ледь вологе. Якщо промокнути його шматочком фільтрувального паперу, на ньому не повинно залишатися й сліду вологи. Якщо натиснули на м’ясо пальцем, і ямка, яка утворилася, швидко вирівнюється, значить м’ясо свіже. Якщо ямка вирівнюється довго — воно не свіже або розморожене. Якщо на дотик відчувається слиз чи липкість, то таке м’ясо не можна купувати в жодному разі.
І обов’язково зверніть увагу на запах. Свіже м’ясо повинно пахнути свіжим м’ясом (коровою або свинею). Якщо запах у вас викликає якісь сумніви, краще не купуйте.
Буває, що свинина ніби гаряча, аж “пихтить”. Це значить, що тварину щойно забили. М’ясо має добу постояти і охолонути, перш ніж його використовувати. Якщо ви купили таке м’ясо, дайте йому постояти хоча б вісім годин.
- Як бути впевненим, що, до прикладу, купуєш телятину, а не яловичину?
- Відрізнити один вид м’яса від іншого можна за кольором та структурою.
Телятина має ніжний блідо-рожевий колір, яловичина — від світло-червоного до темно-червоного, свинина — світло-рожева.
Яловичина має щільнішу структуру, свинина — рихлішу та м’якішу.
Якщо вік яловичини можна приблизно визначити за зовнішнім виглядом, то свинину оцінити на око важко. Чим темніший колір має яловичина, і чим товщі волокна, тим старше м’ясо.
Баранина має специфічний сильний запах, відмінний від інших, у м’ясі багато плівок, її важко сплутати з іншим м’ясом (хіба що з козлятиною).
- Розкажіть, будь ласка, про види дієтичного м’яса.
- Вважається, що дітям та хворим найкраще готувати телятину. Але телята часто хворіють і їх можуть лікувати антибіотиками у великій кількості, і ліки залишаються у м’ясі. Тому краще взяти середню яловичину, ніж телятину. А найкраще брати молоду баранину, це м’ясо корисніше, але і коштує дорожче. Вівці взагалі не дуже сприйнятливі до різних добавок, які пришвидшують ріст, тому купити якісну баранину більше шансів, ніж інше м’ясо.
Кролятина — теж дієтичне м’ясо. Але кролики схильні до різних хвороб, тому купуючи м’ясо, переконайтеся, що на туші є чорнильний штамп, який свідчить, що воно пройшло перевірку і здорове.
Щодо курятини, то я б радила купувати домашніх курей, а не фабричних, вони зростали у природніших умовах та нормальними темпами. І фарш рекомендую робити власноруч, а не купувати готовий. Визначити, яке м’ясо використали у готовому фарші, просто не можливо.
- Після купівлі м’яса як довго його можна тримати у холодильнику?
- Звісно, краще купувати свіже м’ясо щоразу, хоч це і накладно. Особливо це стосується яловичини, яка після заморозки втрачає частину своїх смакових властивостей, також вона не може довго зберігатися у вакуумній упаковці. На смак свинини, як і сала, замороження не впливає.
Якщо плануєте готувати м’ясо наступного дня, можна потримати його і в холодильнику, якщо через два-три дні, краще заморозити.
Розморожувати м’ясо треба поступово — у холодильнику або на повітрі. При швидкому розмороженні у воді чи мікрохвильовій пічці якість м’яса падає.
- Як обрати сало?
- Сало буває хребтовим та боковим. Хребтове — м’яке і смачне, його найкраще використовувати для соління і вживання у їжу. Бокове ліпше використовувати для смаження і т.п. Краще купувати сало середньої товщини (7-8 см). Визначити його якості можна лише на смак, м’якість можна перевірити протиканням.
- Яке м’ясо краще використовувати для шашлику, а яке для домашньої печені?
- Для шашлику підійде ошийок, у якому є прошарки жиру. Шашлик виходить соковитий. Якщо ж хочете, щоб він зовсім не був жирним, візьміть солодку вирізку — це найсмачніше та найцінніше м’ясо.
Для запікання буженини візьміть задню частину. Якщо її вимочити у соляному розчині, м’ясо буде соковитим. Для різноманітних рулетів підійде підчеревина, а для домашньої ковбаски — лопатка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую