ye-logo.v1.2

На Хмельниччині працює 34 атракціони підвищеної небезпеки

Суспільство 3206
Фото: hmelnyckiy.com

ТУ Держгірпромнагляду контролює безпечність атракціонів.

З метою унеможливлення нещасних випадків під час експлуатації атракціонів, згідно з діючим законодавством України, власник зобов’язаний на підставі висновку незалежних експертів спеціалізованих організацій отримати дозвіл на експлуатацію атракціону та проводити йому щорічний технічний огляд. За ініціативи територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області проведено семінар-нараду, за участю керівників житлово-комунальних підприємств, на територіях яких, експлуатуються прибудинкові дитячі розважальні майданчики (гойдалки, каруселі тощо) та надіслані листи керівникам підприємств та власникам, які експлуатують атракціонну техніку про вимоги щодо організації сезонної експлуатації.

Теруправління Держгірпромнагляду акцентує увагу керівників підприємств та власників, які експлуатують атракціонну техніку на порушеннях, які можуть створити небезпеку життю відвідувачів і стати підставою для заборони техніки, а це пуск атракціонів без відповідного технічного огляду (випробувань), тобто без визначення їх технічного стану. Допуск до експлуатації атракціонів без проведення їм щоденного огляду оператором та без влаштування огороджень небезпечних зон. Відсутність необхідної технічної документації заводів-виробників (паспортів, настанов з експлуатації). Обслуговування атракціонів не навченим персоналом, не повне укомплектування ремонтних служб, відсутність відповідальних за утримання техніки у справному та безпечному стані тощо.

З метою унеможливлення нещасних випадків під час експлуатації атракціонів, згідно з діючим законодавством України, власник зобов’язаний на підставі висновку незалежних експертів спеціалізованих організацій отримати дозвіл на експлуатацію атракціону та проводити йому щорічний технічний огляд. Атракціони, які відпрацювали нормативний строк експлуатації (8-10 років) мають пройти експертне обстеження уповноваженою організацією та у разі позитивного висновку можуть бути допущені до подальшої експлуатації. Користувачі мають право ознайомитися з результатами технічного огляду, експертного обстеження та пересвідчитися у наявності Дозволу на експлуатацію встановленого зразка. Зазначена документація має бути у суб’єкта господарювання.

Довідково:
В Хмельницькій області 8 підприємств, які експлуатують атракціони, 2 із них знаходиться в комунальній власності. Нараховується 34 атракціони підвищеної небезпеки, 30 атракціонів, які відпрацювали визначений строк експлуатації та 7 атракціонів, які за своїм технічним станом підлягають демонтажу.
На протязі 2009- 2012 років на території Хмельницької області аварій та нещасних випадків, пов’язаних із стаціонарними та пересувними атракціонами, не зареєстровано.
Протягом 2005 – 2012 років в Україні під час дозвілля на атракціонах травмовано 20 осіб, загинуло – 7. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую