ye-logo.v1.2

Ремонт своїми руками

Суспільство 7580
Фото: observator.com.ua

Сьогодні люди все частіше вдаються до так званого косметичного ремонту, який зазвичай передбачає усунення дрібних дефектів у квартирі, фарбування стін, підлоги, наклейку шпалер…

 Професійно і недорого власноруч здійснити ремонт завдання не з легких. Тому спробуємо вам допомогти.

План ремонту квартири чи будинку
Для початку складіть план ремонту, який дозволить розрахувати кількість необхідних матеріалів, інструментів і, відповідно, вартість робіт.
Щоб не сталося так, що на певній стадії робіт ви не опинилися без потрібного інструменту в руках.

Готуємо стіни і стелю
Зазвичай ремонт починається з видалення старих покриттів: побілки зі стелі, штукатурки, шпаклівки… Сьогодні поговоримо про видалення старої побілки. Для цього знадобитися валик з довгим ворсом, кисть маковиця і сталевий шпатель.
Стара побілка змивається водою. Для цього валиком нанесіть воду рівномірно по всіх стінах і стелі. Зробіть це кілька разів з невеликими перервами між нанесенням. Щоб не обляпати меблі та підлогу, закрийте все поліетиленом. А щоб не обмаститися самим, до основи валика причепіть половину пластикової пляшки, куди стікатиме вода. І не забудьте знеструмити електропроводку!
Після того, як побілка добре просочиться водою, шпателем легко видаляємо стару побілку.

Грунтуємо стіни і стелю
Для цього вам знадобляться валик і шпатель. Яка саме грунтовка (водна чи алкідна) вам потрібна, підкажуть у магазині. Але основне завдання будь-якої ґрунтовки - утворивши захисний шар, зекономити матеріал, який ви нанесете на неї.
Рівномірно наносимо грунтовку валиком, у важкодоступних місцях це робиться пензлем.

Штукатуримо і шпаклюємо стіни та стелю
Спочатку проводимо чорнове вирівнювання стін штукатуркою. Для цього суху суміш заливаємо водою і ретельно перемішуємо (пропорції вказані на упаковці). Суміш для штукатурки готуємо маленькими порціями, оскільки вона швидко твердне.
Подальший етап - шпаклівка, яка зарівнює дрібні нерівності. Існують сухі шпаклівки, які продаються запакованими в мішки, і які перед застосуванням розводять водою у пропорціях, вказаних на упаковці. Є ще шпаклівки, які продаються у відерцях, в тюбиках та в банках. Вони вже готові до застосування.
Шпаклівку, на відміну від штукатурки, накладають тонким шаром - не більше кількох міліметрів. Після висихання її відшліфовують до блиску спеціальними шкурками.

Закріплююче грунтування
Беремо грунтовку, валик, кисть і знову ретельно опрацьовуємо всі поверхні.
Якщо поверхня сильно вбирає грунтовку, пройдіться по ній ще раз.
Отож, підсумуємо. Ви змили стару побілку, видалили шар штукатурки, нанесли шар грунтовки, заштукатурили, зашпаклювали і ще раз нанесли грунтовку, яка має властивості ще й антисептика.

Фарбуємо стіни
Є безліч способів оформлення стін: оздоблення у два кольори з фільонкою, оздоблення з бордюром, з фризом, з гобеленом…
Поговоримо про найпростіше - фарбування стін. Тут теж є свої секрети. Фарбу спочатку наносять горизонтально, після чого одразу ж розтушовують вертикально. Це дає змогу якісно, без пропусків нанести фарбу.
Що стосується кольору фарби, то для великих кімнат радять вибрати блакитно-зеленкуваті відтінки, а для коридору - світлий беж та теракот.
Якщо вікна вашої кімнати дивляться на північ, віддайте перевагу жовтому, помаранчевому, бежевому кольору стін. У кімнаті, вікна якої дивляться на південь, доречними будуть блакитні, зелені, фіолетові, кавові тони.

Секрети нанесення фарби
Перші штрихи наносять перпендикулярно до світлових променів, другі - паралельно до них. Якщо зробите навпаки, на штрихах утворюються тіні у вигляді ниток, від чого стане помітним нерівномірність забарвлення.
Якщо вікна в приміщенні розташовуються з двох або трьох сторін, то останні штрихи фарби наносять горизонтально.
Олійну фарбу при одноразовому нанесенні на оштукатурені стіни розтушовують вертикально. При фарбуванні дерев'яних поверхонь - вздовж волокон дерева. При фарбуванні за два рази перший шар наноситься горизонтально, по дереву - поперек волокон. Якщо поверхні шорсткі і їх хочуть зробити більш гладенькими, фарбують два-три рази.

Можливі дефекти при фарбуванні і способи їх усунення
При фарбуванні олійними і емалевими фарбами нерідко виникають численні дефекти. Так сліди від щітки залишаються при застосуванні густої фарби, яку недостатньо розтушовували. Вже засохлу фарбу прочистіть шкіркою або пемзою і пофарбуйте заново.
Видно межі нанесення фарби. Зазвичай такий дефект виникає через те, що робота проводилася фарбою, що швидко сохне, з великими перервами. Патьоки (при фарбуванні вікон, дверей) виникають в результаті застосування рідкої фарби, яку наносили густо, не розтушовуючи. Після висихання почистіть місце шкіркою чи пемзою і скористайтеся нормальною за густиною фарбою.
Бугриста поверхня виникає при застосуванні непроцідженої фарби, або ж при роботі на поверхні, яку неякісно зчистили. Скористайтеся шкуркою і повторіть роботу.
Порепана поверхня виходить при нанесенні швидковисихаючої фарби на недостатньо висохлу підготовку. Ситуацію врятую шкурка, прооліфлення, шпаклювання і повторне фарбування.

Фарбування підлоги
Це дуже відповідальна робота, оскільки на великій блискучій поверхні помітна навіть невелика вада. Тому при потребі видаліть стару фарбу і ретельно зашпаклюйте підлогу.
З часом через висихання деревини між дошками на підлозі з'являються щілини. Якщо вони великі, перед шпаклівкою забийте в них спеціально підібрані рейки трапецієподібної форми. Невеликі щілини заповнюють лляним шнуром, просоченим фарбою, якою будете покривати підлогу. Після того, як шпаклівка повністю висохне, підлогу добре протирають наждачним папером середньої зернистості. Для зручності оберніть його навколо дерев'яного бруска.
При фарбуванні підлоги фарбу наносять дуже тонким шаром, ретельно розтушовуючи. Тонкий шар швидко сохне, не утворює зморщок і не здувається.

 

Підготувала Лілія ВЕРЕСОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую