ye-logo.v1.2

Турбазу “Південний Буг” хочуть передати іншому закладу. Працівники проти

Суспільство 5492
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Голова обласної ради Микола Дерикот видав розпорядження про безоплатну передачу будівлі туристичної бази “Південний Буг” з балансу обласного центру

туризму і краєзнавства учнівської молоді на баланс комунального закладу “Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти” (розпорядження №86/2013-0 від 15 травня 2013 року). Працівники центру туризму та краєзнавства стурбовані подальшою долею турбази та ставлять під сумнів існування власного закладу.
“Триповерхове приміщення дитячої туристської бази “Південний Буг”, що розташоване у центрі міста біля мальовничого парку імені М. Чекмана, вочевидь, впало в око “зацікавленим” людям. Почалися фінансові перевірки, які проводяться за звичною схемою – назбирати як можна більше негативу”, - йдеться у зверненні працівників центру.
На їхню думку, це порушення закону, адже турбаза була побудована у 1972 році за кошти Хмельницької обласної станції юних туристів, правонаступником якої є обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. І тому вирішувати її подальшу долю повинна громада, тобто питання щонайменше повинно бути внесено в порядок денний чергової сесії.
“На передачу будівлі відпущено два місяці, розпорядження передано директору не під розпис та ще із запізненням на 13 днів. Про колектив закладу та про працівників турбази – ані слова. В усній формі директору повідомили, що нас переселять на правах оренди у непристосоване та не відремонтоване приміщення (всі зручності на вулиці, будівля уражена грибком та цвіллю). А доля працівників турбази взагалі не обговорюється, тому що всі вони будуть звільнені”, - розповідає заступник директора центру туризму та краєзнавства Інна Кіретова.
Працівники центру направили звернення в обласну прокуратуру, Міністерство освіти та інші керівні органи. До порятунку центру долучилося українське козацтво.
“Центр — це оплот козацького руху, адже в основі військово-патріотичної гри Сокіл (Джура), яку щороку влаштовує цей заклад, закладається патріотичне виховання дітей та молоді, - каже курінний отаман Хмельницького окремого козацького куреня ім. І. Нечая Сергій Скоробагатий. - Ми зробимо усе, щоби приміщення не відібрали, розповсюдимо інформацію серед депутатів облради”.
Підтримують “туристів” і батьки гуртківців.
“Ці люди горять своєю роботою, роблять для дітей дуже багато, - розповідає мати гуртківця Людмила Якубова. - Діти виїжджають на природу, змагаються, бувають і на озерах, і в печерах. Сину дуже подобається”.
Заклад існує 65 років. Зараз у ньому працює 27 працівників (у турбазі — 11 працівників), є 35 гуртків туристично-краєзнавчого напрямку, які відвідують майже 700 школярів і студентів. Центр організовує туристично-спортивні змагання та зльоти, краєзнавчі експедиції та конференції, роботу шкільних музеїв в області (а їх є майже 300), різноманітні конкурси та акції, а також розробляє методичну літературу. Зокрема, цього року відбувся 51-й чемпіонат області зі спортивного туризму серед учнівської молоді та кубок спортивного орієнтування. У цих змаганнях беруть участь сотні дітей з усього Поділля.
Турбаза слугує для поселення дитячих туристично-екскурсійних груп, які приїздять у Хмельницький для участі у змаганнях, олімпіадах, а також для вчителів, які проходять перепідготовку в інституті післядипломної освіти.
До речі, це вже не перші проблеми із приміщенням. Спроби забрати його були у 1975 та у 2005 році. У 2008 році у закладу забрали приміщення по вулиці Проскурівській, 17, де він перебував 40 років.

 

*  *  *

Хмельницький обласний центр туризму
і краєзнавства учнівської молоді
20013, м. Хмельницький,
вул. Примакова, 2, тел. (0382)65-50-17
ел.пошта:[email protected]

 

ЗВЕРНЕННЯ
КОЛЕКТИВУ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ!

Звертаються до Вас працівники Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ХОЦТКУМ).
Сьогодні ми стурбовані долею нашого позашкільного закладу, який вже понад 65 років є центром розвитку дитячо-юнацького і молодіжного спортивного туризму в області. Все більше молоді залучається до занять туризмом, до здорового способу життя, до формування активної життєвої позиції. У 2010 році заклад атестовано з оцінкою "високий рівень".
40 років (1968-2008 рр.) заклад розміщувався у приміщенні будинку по центральній вулиці міста (Проскурівська, 17) яке, починаючи з другої половини 90-х років, стало привабливим для чиновників-можновладців. Зміна адреси перебування закладу відбулася під їх тиском та ще й обманним шляхом. Спочатку було рекомендовано у зв’язку з ремонтними роботами переселитися у приміщення нашої турбази (лист підписаний заступником голови обласної ради 12.09.2008р.№2026/01-15), а вже 08 жовтня 2008 р. вийшло розпорядження голови обласної ради (№109-о) про безоплатну передачу нашого приміщення на Проскурівській на баланс обласної ради.
З осені 2008 року заклад займає перший поверх дитячої турбази "Південний Буг", яка була побудована у 1972 році за кошти Хмельницької обласної станції юних туристів (правонаступником якої є обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді). Свідоцтво про право власності на нерухоме майно (САА №236691 від 30.03.2005 р.) було надане на підставі рішення ХІІ сесії Хмельницької обласної ради народних депутатів ХХІ скликання (від 14.07.1992 року, №3).
У 2008 році перший поверх турбази було відремонтовано і переобладнано під кабінети відділів. На сьогоднішній день матеріально-технічна база Центру відповідає сучасним вимогам. Другий і третій поверхи залишилися турбазою.
Збудоване трьохповерхове приміщення дитячої туристської бази "Південний Буг", що розташоване у центрі міста біля мальовничого парку імені К.М. Чекмана – головній зоні відпочинку городян – вочевидь впало в око "зацікавленим" людям. Почалися фінансові перевірки, які проводяться за звичною схемою – назбирати як можна більше негативу. Згідно акту перевірки від 14.02.2013 р., проведеної комунальним закладом "Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти", був зроблений висновок, що приміщення турбази та закріплений за закладом автотранспорт (теж ласий шматок!) використовуються неефективно. За підсумками цієї перевірки на балансовій комісії директору нашого закладу та його колективу було висловлено недовіру, хоча претензій та зауважень до роботи колективу ХОЦТКУМ ніде зафіксовано не було, і серйозних порушень у роботі турбази теж не виявлено. Складається враження, що ситуації 2005 (тоді намагалися забрати нашу турбазу на користь університету управління та права) та 2008 років повторюється – відшукуються причини для того, щоб забрати приміщення турбази, а заклад або закрити, або розформувати чи перепрофілювати.
28 травня директору Шенькаруку С.М. начальником комунального закладу "Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти" Синчуком В.В. було вручене розпорядження голови обласної ради (від 15 травня 2013р. №86/2013-о) про безоплатну передачу будівлі турбази "Південний Буг" на користь комунального закладу "Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти" (директор Синчук В.В.), тобто того, хто так "ретельно" та упереджено нас перевіряв. На передачу будівлі відпущено 2 місяці, розпорядження передано директору Шенькаруку не під розпис та й ще із запізненням на 13 днів. Про колектив закладу та про працівників турбази – ані слова. В усній формі директору повідомили, що нас переселять на правах оренди у непристосоване та не відремонтоване приміщення (тут всі зручності на вулиці, будівля уражена грибком та цвіллю). А доля працівників турбази взагалі не обговорюється, тому що всі вони будуть звільнені.
Все це свідчить про те, що порушуються Закони України "Про освіту" (ст. 63), Закон "Про позашкільну освіту" (ст. 9), які забороняють перепрофільовувати, перепідпорядковувати і передавати приміщення державних та комунальних навчальних закладів. Крім цього, ігнорується, що заклад має свідоцтво на право власності на нерухоме майно (на правах повного господарського відання), видане на підставі рішення сесії обласної ради. На якій підставі територіальні громади сіл, селищ і міст Хмельницької області навіть не ставлять про це до відома, а збираються забрати власність простим розпорядженням голови обласної ради. Ми впевненні, що це питання щонайменше повинно бути внесено в порядок денний чергової сесії, і розглядатися представниками громад, яких обрали виборці.
Виходячи з викладеного, колектив ОЦТКУМ вважає, що порушуються:
- ч. 4 ст. 49 Конституції України та положення п.п. 3, 4, ст. 11, п.п. 6, 7, ст. 12 Закону України "Сприяння в соціальному становленню і розвитку молоді в Україні", Законів України "Про освіту" п. 5 ст. 63, "Про позашкільну освіту", а саме ч. 2, п. 2, ст. 9 "Збереження та розвиток мережі державних та комунальних позашкільних навчальних закладів без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, закриття, передачі приміщень…", п. 6 ст. 10 "…місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах їх компетенції…забезпечують збереження і зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, розвиток їх мережі, ефективне використання закріплених за ними земельних ділянок…";
- Указів Президента України:
- "Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості" (Указ від 29 грудня 2012 року № 756/2012) та "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні" (Указ від 30 вересня 2010 року №926/2010), в якому, зокрема, зазначається у п.2, підпункті і): "вжити заходів щодо поліпшення роботи з патріотичного, правового, екологічного виховання дітей, учнівської та студентської молоді, формування у них моральних цінностей, соціальної активності та громадянської відповідальності, утвердження здорового способу життя";
- Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, затвердженої постановою Уряду від 27.08.2010 № 785, в якій зазначається що оптимальний спосіб її розвитку "передбачає надання державної підтримки для зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, що стимулюватиме розвиток позашкільної освіти". Основними завданнями цієї Програми є: "удосконалення нормативно-правової бази у сфері позашкільної освіти; удосконалення та розвиток мережі позашкільних навчальних закладів; створення умов для доступності дітей і молоді до якісної позашкільної освіти".
Все вище перераховане свідчить про пряму загрозу ліквідації або реорганізації Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді до невеликого відділу. Значна кількість працівників ХОЦТКУМ залишиться без роботи. Закрити завжди легше, ніж організувати і проводити виховну, патріотичну та спортивно-масову роботу серед учнівської та студентської молоді.
Стурбованість щодо збереження мережі позашкільних навчальних закладів висловлена і в листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.02.2013 р. № 1/9-105: "Такі дії місцевої влади грубо порушують статтю 9 Закону України "Про позашкільну освіту" в частині збереження комунальних позашкільних закладів… Поспішність і
необґрунтованість рішень місцевих органів влади, які приймаються без урахування демографічної ситуації, освітніх потреб та запитів населення, думки територіальної громади, створюють нездорову соціальну напругу в суспільстві та формують хибну громадську думку щодо недосконалості державної освітньої політики".
Просимо Вашої допомоги у вирішенні питання щодо збереження обласного позашкільного закладу туристсько-краєзнавчого спрямування та приміщення турбази "Південний Буг" за ХОЦТКУМ. Певні, що Ви підтримаєте реалізацію положень Конституції України та Законів України "Про освіту" та "Про позашкільну освіту".

З повагою, колектив ХОЦТКУМ:
 

 

 

 

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую