ye-logo.v1.2

Коли і як “горять” путівки

Суспільство 3711
turobzor.net
Фото: turobzor.net

“Проскурівський телеграф” вирішив розібратися, що ж таке гарячі тури, які їхні переваги та недоліки, як за ними полювати та не “обпектися”.

 На сайтах туроператорів і на дошках оголошень турагенцій нерідко можна побачити оголошення великими літерами із купою знаків оклику, які пропонують злітати у Єгипет чи Туреччину у половину дешевше, ніж звичайно, або відпочити у п’ятизірковому готелі за ціною тризіркового.
Гарячий тур або путівка (якщо це не рекламний хід, щоб зацікавити туриста привабливою назвою) — це путівка, яку не встигли продати, або бронь на неї була знята, а термін вильоту наближається. Щоб не зазнати збитків, оператор готовий знизити ціну на 50%, а іноді і на 70% від початкової.
Звучить заманливо. Але є нюанси, які потрібно враховувати при купівлі гарячого туру. Своїм досвідом діляться туристи зі стажем.
Два рази на рік за кордон
Подолянка Людмила Тарнавська вперше скористалася гарячою путівкою у 2005 році. Відпочинок у Єгипті обійшовся їй тоді значно дешевше, ніж коштував би аналогічний в Україні. З тих пір вона із родиною один-два рази на рік їздить відпочивати за кордон за гарячими путівками.
“В Єгипті таким чином ми відпочивали разів сім, причому у шикарних умовах, ні в чому собі не відмовляли, - розповідає пані Людмила. - Нещодавно повернулися із Туреччини, де жили у такому готелі, який би собі не змогли дозволити за повну ціну”.
Хмельничанин Олег Пашков також час від часу користується гарячими турами. Він легкий на підйом, любить подорожувати і має для цього можливості, адже працює фрілансером.
“Я таким чином був у Таїланді, Шрі-Ланці, Єгипті. Купуючи гарячий тур, дійсно можна заощадити чималі кошти, - розповідає Олег. - Однак останнім часом я все більше вдаюся до практики самостійних мандрівок, коли сам планую маршрут, купую квитки, а готелі шукаю на місці. Іноді це дає можливість заощадити кошти, іноді ж витрати виявляються більшими. Такі поїздки підійдуть не кожному: так цікавіше, але складніше”.
До речі, гарячими можуть бути не лише тури, а й окремо квитки на літаки, і не лише на чартери, а й рейсові польоти. Чим ближче дата вильоту і чим менше квитків розпродано, тим дешевшими стають ціни. А ще й бувають акції на непопулярні дні тижня та дати вильоту.
“Таким чином одного разу я злітала у Барселону і назад за 50 євро. А завдяки участі у акції одного разу політ до Європи обійшовся мені взагалі у кілька євро”, - розповідає Тетяна Шпортак.
Легкий на підйом та невибагливий
Отож турист, який хоче користуватися гарячими турами, повинен не лише бути необмеженим у часі, а й легким на підйом. Багатьом людям важко не лише організаційно, а й психологічно зібратися і поїхати кудись за кілька днів, тим паче за один день.
Також важливим є наявність закордонного паспорту, бо зволікати з оформленням документів не буде часу. Вітається позитивна візова історія, а також відсутність специфічних вимог до готелів (легше буде знайти пропозицію).
А якщо у вас є дух авантюризму і ви не боїтеся поїхати у країну із нестабільною ситуацією, то гарячі тури — точно для вас.
Особливості гарячих турів
1. Коли горять терміни, тоді горять і ціни. Справжні гарячі тури з'являються за 1-12 днів до вильоту. Чим менше днів до вильоту залишається, тим більше падає ціна. Ось чому, якщо у вас фіксовані дати відпустки, які ви не зможете зрушити на кілька днів в той чи інший бік, цей варіант вам не підійде.
2. Гарячі тури частіше з'являються на початку і в кінці сезону на курорті, за несприятливої політичної чи економічної ситуації у країні, у період страйків, заворушень, дефолту. Так, Людмила Тарнавська відпочивала за безцінь у Єгипті, коли там бушували акули, або нещодавно у Туреччині, під час мітингів у Стамбулі.
У високий сезон і на свята тури дуже рідко «горять». Якщо ви плануєте Новий рік за кордоном, краще забронювати путівку заздалегідь. З'являються і такі пропозиції, але планувати відпочинок в розрахунку на них ризиковано.
3. Найкращі пропозиції (наприклад, путівки в п’ятизіркові готелі за ціною тризіркових) бронюють так швидко, що їх не встигають викладати на сайт. Тому стежте за пропозиціями та телефонуйте час від часу у турагентства.
4. Пам'ятайте про візу. Наприклад, для відвідування європейських країн потрібно буде відкрити Шенген, на що знадобиться певний час. Саме тому основна частина гарячих турів випадає на безвізові для українців країни або країни із спрощеним візовим режимом.
Тримати руку на пульсі
Щоб вполювати хорошу пропозицію, потрібно “тримати руку на пульсі”: щодня перевіряти наявні пропозиції на сайтах турператорів.
“Наприклад, бачу, що за тиждень зі Львова летить літак у Туреччину, квитків ще багато залишилося, а ціни не падають або падають несуттєво. Тоді треба почекати ще кілька днів, кожного дня заглядати на сайт та перевіряти ціну. Коли ціна падає вдвічі, тоді купуємо”, - ділиться досвідом Людмила Тернавська.
Щоб «зловити» хороший тур за хорошою ціною, можна залишати свої побажання туристичній агенції, з якою ви співпрацюєте, і за необхідності грошову заставу. Щойно у операторів з'являється відповідна пропозиція, менеджер повідомляє клієнта і, узгодивши усі нюанси, одразу ж бронює путівку.
Якщо у вас є особливі вимоги до відпочинку, особливо до готелю, від яких ви не готові відступити, повідомте їх менеджеру заздалегідь. Часто тури стають гарячими тому, що пропонується не найпопулярніший варіант розміщення. Наприклад, це може бути не найкомфортабельніший номер відомого готелю або зовсім новий готель з не облаштованою поки що територією.
Раннє бронювання як альтернатива
Однак якщо вас не приваблюють суєта швидких зборів та й з часом не так вільно, не засмучуйтеся, зекономити на відпочинку можна і по-іншому. За фіксованих і відомих заздалегідь дат відпустки можна скористатися раннім бронюванням. За словами директора туристичної агенції “Соляр тур” Ірини Соляр, до цієї практики, поширеної у розвинених країнах, все частіше звертаються українські туристи.
“При плануванні відпочинку за п’ять-дев’ять місяців наперед, на бронюванні готелів можна заощадити до 40-50% вартості. Наприклад, у лютому-березні можна знайти хороші пропозиції для літнього відпочинку. До того ж у такому випадку можна спокійно і неспішно розглянути усі варіанти і вибрати найкращі”, - пояснює пані Ірина.
Адже не кожен може легко схопитися і зібратися у дорогу за кілька днів, як це потрібно при гарячих турах. До того ж, в сезон таких пропозицій небагато, розраховувати на 100% на них не варто.
“Раннє бронювання — це європейська і світова практика, особливо поширена у країнах із стабільною ситуацією. Наші клієнти останнім часом все більше оцінюють переваги такого планування відпочинку”, - каже Ірина Соляр.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую