ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому надували кульки та пускали мильні «бульки»

Суспільство 4491
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Білосніжний Дон Кіхот в обладунках із латексу, гігантські мурахи, барвисте кумедне опудало та неймовірної краси Жар-птиця радували око перехожих цими вихідними на майданчику біля кінотеатру імені Т. Г. Шевченка.

 У нашому місті відбувся І Міжнародний фестиваль аеродизайну, майстерності створювати фігури з повітряних кульок. У святі брали участь професіонали та аматори, які приїхали до Хмельницького з України, Росії та Казахстану. Перехожі спостерігали за перетворенням оберемків кульок на квітучі дерева, казкових героїв та тварин протягом двох діб, а безпосередньо у день проведення фестивалю могли особисто проголосувати за ту фігуру, яка найбільше припала їм до душі. Крім того, обирати найкращих у 15 різних номінаціях доручили професійному журі, в складі якого зібралися найкращі та найдосвідченіші аеродизайнери Росії.
За допомогою ножиць, скотча, пластира та мотузок із повітряних кульок, заповнених гелієм, учасники фесту створили сім об’ємних яскравих фігур по 3 м заввишки. А на виготовлення кожної з них пішло 16 годин! Учасники підібралися на рідкість досвідчені, майже всі приїхали зі заздалегідь підготовленими ескізами та іншими заготовками. З першого дня змагань робота кипіла і навіть сильна злива не стала їм на заваді. Раз у раз лунали хлопки кульок, гул компресорів, а весь майданчик був засипаний яскравими клаптями латексу та водопадом із мильних бульбашок. В результаті з декількох пачок кульок і повітря вийшли шедеври, від яких важко було відірвати погляд. Якщо відмінність у техніці виконання і була помітна, то натхнення не бракувало нікому. А під час майстер-класів, які аеродизайнери проводили для всіх бажаючих, хмельничани змогли переконатися, що кульки цілком звичайні, але руки в майстрів золоті, а подекуди й платинові.
Організатори фестивалю сподіваються, що це дійство стане традиційним для Хмельницького, адже єдина в Україні сертифікована майстриня з декору повітряних куль міжнародного рівня живе та працює на Красилівщині. Саме Яна Савицька і є ініціатором та організатором цьогорічного фестивалю. «У заході взяли участь 35 аеродизайнерів, із них лише одна людина з Хмельницького, - каже пані Яна. - Ми намагалися залучити більше подолян, розповідали, заохочували, але так і не змогли зацікавити місцевих «майстрів кульок та гелію». Цікаво те, що учасники фесту до останнього не знали, в яких командах змагатимуться. Їхню долю вирішила сліпа лотерея. Ми дали змогу кожному проявити себе як у груповій роботі, так і в індивідуальному підході. Перший конкурс був командним, інші ж три – створення композиції на день народження, букету та капелюшків із повітряних кульок - індивідуальні. Медалі на цьому фестивалі для учасників – не головне. Важлива атмосфера, спілкування, обмін досвідом».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую