ye-logo.v1.2

“Деякі фотоапарати знімають відео вищої якості, ніж відеокамери”

Суспільство 5735
«Вибір фотоапарата залежить від того, що ви плануєте знімати», - каже Артем Пасічник.
«Вибір фотоапарата залежить від того, що ви плануєте знімати», - каже Артем Пасічник.. Фото: Дмитра Скрипника

Як обрати фотоапарат та як його експлуатувати, що таке ультразум та камера для екстремальних зйомок, розповідає консультант магазину цифрових технологій “Апельсин” Артем Пасічник.

 - Зараз будь-який фотоапарат, навіть найпростіший, нашпигований різноманітними функціями. На що ж в першу чергу звертати увагу при купівлі “мильниці”?
- Мильниці (офіційно їх прийнято називати компактними цифровими фотоапаратами) хороші тим, що вони маленькі, зручні та прості у користуванні. Їх зараз є дуже багато, і обрати найкращий в одному ціновому діапазоні практично неможливо.
В першу чергу треба звертати увагу на оптику: скляна вона чи пластикова. У дешевому сегменті (до 1000-1300 гривень) часто використовують пластик. В принципі, для фотографування на вулиці у хорошу погоду можна задовольнитися і ним. А в приміщенні скляна оптика дасть чіткіше зображення, менше “шумів”. На мою думку, краще переплатити 300-400 гривень за скляний об’єктив, він того вартий.
Якщо ви полюбляєте знімати відео, зверніть увагу і на цей параметр. Деякі фотоапарати знімають у HD і навіть Full HD якості, тоді як інші не мають таких можливостей. Якщо часто знімаєте у приміщенні — на спалах, скільки він має діодів: один чи два. В останньому випадку знімок буде яскравішим, обсяг захвату простору більшим.
- Існує стереотип, що чим тонший і менший фотоапарат, тим гірше він знімає. Це так?
- Ні, “начинка” від розміру не дуже залежить. Компактний фотоапарат може мати хороші характеристики, а може — гірші, може мати пластиковий об’єктив, а може і скляний.
- Якими параметри об’єктиву керуватися при виборі дзеркальної камери?
- В першу чергу, все залежить від того, що ви будете знімати: портрети, пейзажі, урочисті події, макро... Для різних цілей є різні об’єктиви. Для початку підійде універсальний об’єктив, який продається з камерою. За необхідності можна буде докупити й інші.
В об’єктиві звертайте увагу на світлосилу (чим вона більша, тим кращі можливості при зйомці в поганому освітленні без використання спалаху або штатива), а також фокусну відстань об’єктива, яка показує, який кут огляду буде захоплювати камера при роботі з тим чи іншим об’єктивом, тобто на скільки “далеко” або “близько” (широко) може “бачити” об’єктив.
Матриця у фотоапарата — це як двигун у машини. Чим більший розмір вона має, тим вищої якості будуть знімки.
Якщо ви поціновувач хорошого фото, любите ловити цікаві моменти, зверніть увагу на скорострільність (можливість робити швидкісну зйомку), стабілізацію кадру (що дозволить знімати об’єкти, що рухаються).
Ще зверніть увагу, чи є вбудований спалах (як правило, у дешевших варіантах є, до “крутіших” камер їх купують окремо).
- А наскільки людині потрібна “дзеркалка”, якщо вона не займається фотографією професійно?
- Той, хто хоч раз фотографував нею, не захоче повертатися до мильниці. Вони зараз дешевшають, можна взяти бюджетний варіант за три-чотири тисячі гривень, щоб зрозуміти, чи це твоє. До того ж, кожен фотоапарат має автоматичний режим зйомки, що спрощує завдання фотографа-аматора. Спочатку фотографуйте у ньому, а також у спеціальних налаштованих режимах, наприклад, портрет, нічна зйомка і т.п.
Також сучасні моделі “дзеркалок” мають можливість знімати відео, вище за якістю, ніж деякі відеокамери.
- Що порадите, якщо людина ще не готова купити “дзеркалку”, а “мильниця” її вже не задовольняє?
- У таких випадках 40% споживачів купують ультразуми, які пропонують сильний зум і хороший фокус на великій відстані. Мені зустрічалися камери із 60-кратним збільшенням, що дає дуже широкі можливості. Зверніть увагу, що при зйомці на великому зумі знадобиться штатив або точка опори.
- Яких елементарних правил експлуатації слід дотримуватися, щоб фотоапарат служив довго?
- По-перше, носити камеру у чохлі, який її добре фіксує, щоб фотоапарат не “ходив” туди-сюди. По-друге, закривати об’єктив, берегти його від ушкодження. Не залишайте камеру на сонці, адже скло має здатність вигоряти, втрачати властивості. Не допускайте потрапляння пилу, піску, вологи у всі отвори і деталі.
Найчастіше ламаються об’єктиви і дисплеї від ударів та падінь. Тому бережіть техніку. А якщо любите знімати в екстремальних умовах, під водою, для цього є спеціальні камери — водонепроникні та протиударні. Вони не набагато дорожчі, до того ж, мають вбудовані GPS-навігатори, які дозволяють зафіксувати координати об’єкта, який фотографуєте.

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую