ye-logo.v1.2

Обережно: телефонні шахраї намагаються «розвести» хмельничан

Суспільство 3582
vpoltave.pl.ua
Фото: vpoltave.pl.ua

Хмельницька міліція попереджає про зловмисників, які видають себе за правоохоронців.

«Вашого сина затримали київські міліціонери» – ось таку фразу почула 59-річна хмельничанка, відповівши на дзвінок по мобільному телефону. Жінці запропонували вирішити питання із порятунком від «злих міліціонерів», переказавши 5800 гривень на банківський рахунок», - розповідає помічник начальника Хмельницького міського відділу міліції по зв’язкам із громадськістю Аліна Арнаут.
Незважаючи на пізню пору, жінка не розгубилася і, перш ніж виконувати вказівки невідомих, зателефонувала синові. Той розповів, що закон не переступав, і відпочиває вдома. Після розмови хмельничанка сама зателефонувала до міліції, але справжньої.
«Даний злочин є досить поширеним і боротися з ним дуже важко, адже потерпіла особа не може ані описати свого телефонного співрозмовника, ані надати будь-якої корисної інформації, яка б допомогла оперативним співробітникам вийти на слід злочинців», - коментує начальник Хмельницького міського відділу Василь Птащук.
 Попри брак інформації, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною першою статті 190 - шахрайство.
«Подібних випадків, нібито міліція вимагає гроші за звільнення чи за приховування злочину у Хмельницькому немає і бути не може. Вкотре звертаюся до громадян із проханням не вірити всьому, що вам кажуть невідомі люди і тим паче коли справа стосується грошей. Ми міліціонери працюємо для людей, для покращення їх безпеки, а не на користь злочинців і тим більше ми не приховуємо злочини, а розкриваємо їх», - запевнив Василь Птащук.

Основна схема злочину.
Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, ввечері або вночі (номер набирають найчастіше навмання). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то голос повідомляє, що його затримали працівники міліції або він потрапив у біду.
Якщо жінка починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай радіє: жертва «клюнула». Аферисти — хороші психологи, не дають людині вийти із стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві й слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи вони просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню картину. А інколи змінюють голос і представляються родичами.
Мета одна — виманити гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.

Щоб не стати жертвою таких аферистів
1. Передусім не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, що представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження затриманого «родича». Майже у 100% такої інформації злочинці не мають, і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
3. Уточніть, у якому саме відділі міліції перебуває ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.
4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую