ye-logo.v1.2

У багатих свої... дороги (Фото)

Суспільство 4888
Дмитра Скрипника
Тут уживаються любителі шоколаду.... Фото: Дмитра Скрипника

І все інше - теж

 Добре відпочиваєш – плідно працюєш. Саме такого принципу дотримуються хмельницькі багатії, та після завершення робочого дня втікають подалі від гамірного міста. Аби оберегти «домашнє вогнище», вони будують справжні хороми та ховають їх за двометровими парканами.
Прості хмельничани все роблять навпаки – намагаються придбати житло у центрі та за наближеність до «даунтауну» готові переплачувати. То, що ж краще: мати декілька соток у передмісті чи все ж таки квартиру у багатоповерхівці неподалік ділової частини Хмельницького?
Поряд із іншими мікрорайонами утворилися «міста» для заможних. Між Раково та Дубово – забудова на старому аеродромі, між Лезневим та Виставкою – територія поряд із дендропарком та автовокзалом, “Дивокрай” на шляху від Озерної до проспекту Миру. Для рядових хмельничан проживання там навряд було би комфортним – незручна розв’язка громадського транспорту, віддаленість від роботи, погані дороги, але те, що відлякує інших, приваблює багатих.
Креативність «сильних світу сього» вражає. Подекуди складається враження, що облагородження території довкола будинку дорівнює вартості однокімнатної квартири у центрі міста. Не шкодують грошей і на власну безпеку. Лише огорожа “товстосумам” обходиться у десятки тисяч гривень. До прикладу, аби поставити у себе кований паркан, доведеться викласти від 350-500 гривень за квадратний метр. Ворота ж обійдуться у десять тисяч гривень і це лише “бюджетний” варіант, за оригінальність доведеться доплачувати. Ще стільки ж платять за встановлення механізму, аби ті могли відкриватися дистанційно.
Оригінально до вирішення питання бездоріжжя підійшли мешканці вулиці Селекційна, що за центральним автовокзалом - там взагалі відмовилися від асфальту. Вимостили цілу дорогу бруківкою, а для непроханих гостей встановили шлагбаум. У скільки обійшлася така дорожня безпека, важко підрахувати, проте за один квадратний метр бруківки беруть від 75 гривень, а за таку ж площу вкладання - від 35 до 50 гривень. Не варто забувати і про гравійно-піщану “подушку” під таким покриттям, а це додаткові витрати.
Якщо скласти ТОП-5 найдорожчих будинків Хмельницького, то, за даними газети «Є», у ньому переміг би власник помешкання у мікрорайоні Дивокрай, який продає 250 квадратних метри свого житла за три мільйони шістсот тисяч гривень. Також у цей рейтинг потрапили: Озерна із «лотом» вартістю два мільйони вісімсот тисяч гривень, на Південному-заході – два мільйони 760 тисяч гривень, у Лезневому – два мільйони двісті тисяч гривень та Гречанах – два мільйони 32 тисячі гривень.
Щоб назбирати гроші на будинок, який очолив ТОП-5, людині із мінімальною заробітною платою, не враховуючи витрат на харчування, лікування, одяг тощо, потрібно працювати близько 260 років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую