ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Катюша - сорт, що... обманює фітофтороз

Суспільство 13480
Фото: agrosecret.ru

Добрий день, шановна редакціє! Щиро дякую за Вашу шановану і таку важливу працю і надалі бажаю Вам ще більших творчих здобутків.

 Сьогодні я знову хочу запропонувати розповідь про помідори - мої найулюбленіші вихованці. Адже кожного року я випробовую нові сорти і часто знаходжу серед них багато цікавих, які варті того, щоб про них розповісти. Разом з тим, пропоную читачам невеличкий подарунок.

Тепер вже, напевно, мало кого здивуєш розмаїттям сортів різних городніх овочів. На ринкових та магазинних полицях від різнобарвних пакетиків розбігаються очі. Здається один сорт кращий від іншого. Проте на практиці ми не завжди отримуємо той результат, на який очікуємо. Здебільшого в гонитві за товарними якостями, за стійкістю до хвороб, виробники насіння «забувають» про смакові якості сорту. А для нас, любителів, це є одним із найважливіших факторів.
І я раніше, бувало, полювала за розрекламованими сортами помідорів, і частенько була ними розчарована. Тоді я більше почала звертати увагу не на те, що продають менеджери у білих сорочках, а на те, чим торгують скромні бабусі, а також, що пропонують інші городники-любителі.
Таким чином до мене потрапило багато чудових сортів, які навіть в далеко не найсприятливіших кліматичних умовах Полісся, де я проживаю, з року в рік тішать мене прекрасним врожаєм. Найбільше ж мені подобаються ранні та надранні сорти. Вони .менше потребують обробок від хвороб, за ними просто доглядати. Проте є серед них один сорт, який припав мені до душі чи не найбільше. Цей оригінальний сорт, з милозвучною назвою “Катюша”, зумів виділитись серед інших не лише відмінними смаковими якостями, а й тим, що він практично не уражується фітофторозом. Бо він його... обманює. Як? Дуже просто: надранній сорт “Катюша” встигає дозріти до його появи. Коли настає масовий спалах цієї грізної хвороби, всі плоди вже давно зібрані, і жодної «хімії» вже не потрібно!
Слід додати, що «Катюша» привертає увагу ще й на диво гарною та міцною розсадою. Плоди у цього сорту червоні, вагою 50-100 г, дуже соковиті та смачні, їх можна навіть їсти замість яблук. Кущ низькорослий і досить компактний. Завдяки цьому на 1 кв. м можна розмістити до 10 рослин, а загальна врожайність з них досягає 10 кг. Доглядати за ним легко, пасинкування не потребує. Потрібно тільки 2-3 рази підживити (використовую лише курячий послід) та декілька разів за сезон прополоти від бур'янів — от і весь догляд. А от коли моя донька зриває плоди, що виблискують на сонці плоди, щоб поласувати, я впевнена — вони екологічно чисті і принесуть їй лише користь!
Цього року «Катюша» мене також найперше порадувала своїм гарним врожаєм смаковитих плодів, з яких я потрудилась зібрати вдосталь насіння. Тому з радістю можу поділитись з читачами пакетиком насіння цього прекрасного сорту цілком безкоштовно. Для цього Вам потрібно лише вкласти до листа заадресований на вашу адресу конверт і надіслати мені. Я впевнена, що «Катюша» покаже себе з найкращого боку в будь-якому куточку України.
Надія ЦИБЕНЬ, городник-любитель.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую