ye-logo.v1.2

Африканська кутя по-хмельницьки або як українські миротворці до різдва готуються

Суспільство 3822

Чи куштували ви коли-небудь різдвяну кутю з добавками ароматного манго, цілющого авокадо, шматочками охолодженої папайї, тертого кокосу та заправлену африканським медом?

 Певно ні. А от військові кухарі-миротворці з Хмельниччини, які нині проходять військову службу у вертолітному загоні в далекій Ліберії готують подібні страви зовсім не задля екзотики, а тому, що гріх українського звичаю не придержуватися. І, погодьтеся, Різдво без куті - не свято.
…Україна в Африці
Базовий табір українських миротворців 19-ї ротації 56-го окремого вертолітного загону Сил Місії ООН в Ліберії – це кілька сотень квадратних метрів України на Західному узбережжі Африканського континенту з гордо піднятим Державним прапором, який майорить в унісон зі стягами ООН і Республіки Ліберія, поруч зі стелою де у синьо-жовтих кольорах виразно красується карта України.
- Ми тут з листопада, і пробудемо в Ліберії аж до серпня 2014 року, - кажуть миротворці-кулінари вертолітного загону старші сержанти Олександр Нечай та Андрій Ременюк, які в Україні проходять військову службу у Хмельницькому окремому полку спеціального призначення.
Кухнею «рулить» хмельницький спецназ
Команда кухарів - 5 майстрів своєї справи на дві з половиною сотні «ротів». Сніданки, обіди та вечері наші хлопці готують без книжок та рекомендацій, допомагає їм досвід та професійність, відчуття смаку та вишуканості. Окрім екзотичної куті на святкових столах буде ще багато смаколиків, над якими кухарі починають чаклувати заздалегідь.
- Продукти ми отримуємо зі складу місії ООН. Для того аби страви були більше схожі на наші, українські, кожен з хлопців привіз із собою харчові приправи, різноманітні смакові добавки, свої власні домашні чи навіть родинні секрети, - підкреслив хмельничанин Андрій Ременюк.
Наш земляк додав, що вони привезли з собою з України м’ясорубку і овочерізку а особисто Андрій прихватив з дому свого ножа, яким працює багато років і ставиться до нього як японський самурай до катани.
…На свята у Ліберії завжди радісно
Святкову атмосферу на Різдво створюватимуть не лише пахощі в їдальні вертолітного загону, а й спеціальна концертна програма.
До Різдвяного Вертепу, кумедних розважальних номерів, хореографічних і вокальних постановок миротворці готувались ще в Україні. Хто як не самі льотчики чи техніки, добра половина з яких в Африці вже по 7-му чи 10-му разу, знають наскільки важливо самим собі влаштувати свято, створити справжню атмосферу празника за майже 10 тисяч кілометрів від рідних і близьких. Тому «бувалі» та збиті роками тріо і квартети ще з батьківщини привозять з собою символічні костюми, музичні інструменти. А взагалі на свята у Ліберії завжди радісно.
Сьогодні українські кухарі 56-го окремого вертолітного загону національного контингенту місії ООН у Ліберії діляться з усіма гурманами власними рецептами, стравами національної та нетрадиційної кухні.
З наступаючими святами, смачного!
Африканське Кальду (страва з риби)

Продукти: 1 кг дрібної риби, 4 лимони, 1 цибулина, 1-2 стручки гострого перцю, 4 ст. ложки рослинної олії, 1 кг рису, сіль.
Цибуля дрібно нарізається і обсмажується. Далі за нею риба, заздалегідь посолена або поперчена. У глибоку сковорідку до риби доливається літра підсоленої води і вариться ще 15 хвилин. Таким чином, страва виходить наполовину тушкованою. Крапля лимонного соку і «Калькаду» - готове. Найсмачніше риба виходить з таким гарніром, як рис.
Різдвяний холодець
Продукти: 1 кг м’яса, морква – 60 г, цибуля ріпчаста – 60 г, петрушка, лавровий лист, перець, часник, сіль за смаком.
М’ясні ніжки курятини, свинини чи яловичини вимочити в холодній воді протягом 3-4 годин, добре вимити, залити холодною водою (на 1 кг продуктів 2 л води) і варити при слабкому кипінні протягом 6-8 годин, періодично знімаючи жир, додати моркву і спеції. Відокремити м'якоть від кісток, дрібно порубати, з'єднати з бульйоном, посолити і дати прокипіти. Можна за бажанням додати часник, потім охолодити і розлити в тарілки або форми. Подавати з хріном. Перед подачею занурити форму в гарячу воду, викласти на блюдо холодець.
М'ясо запечене
Продукти: 500 г м'яса без кісток, 25 г свинячого сала, 10 г борошна, сіль, мелений чорний перець, майоран.
М'ясо зачистити від плівок, обмити, натерти сіллю, обваляти в борошні й обсмажити в сильно розігрітому жиру. Цибулю нарізати півкільцями, сало тонкими пластинками. Обсмажене м'ясо покласти на деко, обкласти цибулею і пластинками сала. Запікати в духовці при середній температурі, періодично поливаючи соусом. Соус потрібно заповнювати невеликими порціями гарячої води, щоб не висохло м'ясо і не пригоріла цибуля. Нарізати скибочками, полити соусом і подавати до столу з відвареною картоплею, макаронами, овочевими салатами.

Віктор АНУФРІЄВ
Республіка Ліберія
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую