ye-logo.v1.2

Ветеран Афганістану Євген Гук створив власний музей

Суспільство 3971
Дмитра Скрипника
«Моя мета - в обмеженому просторі якнайповніше представити цей історичний період» - каже Євген Гук.. Фото: Дмитра Скрипника

Унікальний приватний музей, присвячений війні в Афганістані, функціонує у Хмельницькому.

 Він не схожий на класичний музей, де кожен експонат описаний і підписаний, втім не менш цікавий і цінний. Тут можна побачити величезну колекцію мін, зброю та обмундирування, що використовували радянські воїни під час Афганської війни, стару та сучасну літературу, присвячену цій темі, та багато іншого.
“Тут все наповнено образами. Наприклад, ця стіна символізує Кремль і радянську сторону. Ось бюст Леніна, бінокль, горн днювального, радянська зброя та інші атрибути. Протилежна стіна нагадує обрисами мечеть, вона символізує Афганістан, яким ми, солдати, його бачили — увесь замінований. Тому тут усе заставлено мінами. І з обох боків зображені слов’янські та східні орнаменти на чорному тлі, як символ смутку матерів”, - розповідає організатор музею, член правління міської спілки ветеранів Афганістану Євген Гук.
Мета засновника — в обмеженому просторі якнайповніше представити цей історичний період. Саме тому тут стоять манекени, які презентують повне обмундирування і озброєння основних учасників війни з радянського боку: сапера, воїна-інтернаціоналіста та спецназівця.
Серед великої кількості афганських фотографій Євген Гук відібрав лише 12, щоб розвісити по стінах. Зате кожна з них ілюструє окремий епізод солдатського життя: ось вони біля кулеметів чи визирають із танка, а тут їдуть на віслюках чи красуються на фоні засніжених гірських вершин.

 

Воїн-інтернаціоналіст у повному обмундируванні: від афганської панамки до московских кросівок.

Еволюція мін
Особливою гордістю Євгена Гука, який служив сапером, є колекція мін, що демонструє розвиток підривних боєприпасів: від дерев’яних і безкорпусних до металевих і начинених складною електронікою. Тут є і протипіхотні, і протитанкові міни, і міни-пастки, і навіть маленькі секретні міни, сховані у кулькову ручку чи ключ.
“Ось ОЗМ-72 — протипіхотна вистрибуюча міна, що має радіус ураження 25 метрів. А це міна-сюрприз, яку можна запрограмувати на певний час або на нахил поверхні”, - розповідає власник та екскурсовод музею, який, мабуть, знає про міни усе.
Хоча музей присвячений сумним подіям, він задуманий таким чином, щоб людина, виходячи звідси, була налаштована оптимістично: тут спеціальна підсвітка, колір стін (а їх перефарбовували чотири рази, щоб досягти необхідного ефекту), на виході символічні кулемети у чохлах на знак того, що досі воювати...
Музей розташований за адресою: вулиця Ціолковського, 19/1 (приміщення торгового комплексу “Пелікан”, зупинка “Поліклініка №3”). Телефон для довідок: 74-89-50.

У музеї велика колекція мін: від найпростіших, до начинених складною електронікою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую