ye-logo.v1.2

Українська альтернатива святу 8 Березня

Суспільство 4012
Дмитра СКРИПНИКА та з архіву редакції.
Фото: Дмитра СКРИПНИКА та з архіву редакції.

Кореспондент «Проскурівського телеграфу» цікавилась думками та пропозиціями знаних хмельничан

 У багатьох подолян, як і українців загалом, неоднозначне ставлення до історії походження Міжнародного жіночого дня. А все тому, що започатковано воно було як пролетарське феміністське свято жінок-робітниць, до того ж асоціювалось із німецькою соціалісткою Кларою Цеткін.
Василь Ваків, директор Хмельницької філії АТ «Брокбізнесбанк»:
«Міжнародний жіночий день, який відзначають 8 березня, – гарне весняне свято. Тому не важливо, як саме воно називається. Не треба ламати стереотипи та відмовлятися від усталених традицій. У зв’язку із останніми подіями в Україні, цього року потрібно чуйніше та ніжніше привітати представниць прекрасної статі. Вони заслуговують на це. Особисто для мене це свято весни та жінок, й аж ніяк не Міжнародний жіночий день».
Ігор Корнійчук, генеральний директор ПрАТ «Хмельницька макаронна фабрика»:
«Українська альтернатива 8 Березня асоціювалося би із жінкою, матір’ю, коханою. Чим більше буде таких свят, тим краще. Щоб ми, чоловіки, могли висловити їм свою любов та шану. Хай це буде українське, радянське чи європейське свято. Не важливо. Якби моя воля – у кожному місяці зробив би свято для прекрасної половини людства».
Лариса Чернова, заступник директора з наукової роботи Хмельницького обласного художнього музею:
«У дорослому віці ніколи не сприймала 8 Березня як свято, адже воно має сумнівне походження. Але під час навчання у інституті однокурсник, який був родом із Молдови, подарував 1 березня мерцішор – листівку, декоровану саморобними квітами. Це була приємна несподіванка. Як виявилось, на його батьківщині існує традиція дарування таких прикрас на свято весни, прихід якої вони зустрічають у перший день березня. Тому я запропонувала би вітати не із 8 Березням, а зі святом весни та відродження. А присвятила би його богині-берегині, яка захищає людей та їхні домівки. Цей образ зберігся ще з часів Трипільської культури. Тому це свято асоціювалося би як із берегинею-жінкою, так із берегинею-землею, яка символізує відродження.
Щоб не прив’язуватись до дати 8-го Березня, це свято, до прикладу, можна відзначати 7-го. А дарувати цього дня обереги, зроблені власноруч, не забуваючи про традиції свого народу».
Володимир Іванов, заступник головного лікаря Хмельницької міської поліклініки №4:
«Запропонував би відзначати день жінки, день матері-берегині. Щоб цього дня приймали привітання усі представниці прекрасної статі. Але з жодним конкретним прізвищем чи постаттю з історії незалежної України не асоціював би його, хіба що з київською княгинею Ольгою, яка правила тисячу років тому».
Марина Зубова, начальник відділу ДРАЦС по місту Хмельницькому:
«Вже не раз замислювалась про доцільність святкування 8 Березня, адже історія його походження – взагалі нонсенс! Тому запропонувала би не прив’язуватись до конкретних дат, а відзначати, до прикладу, перший день весни, який асоціювався би з початком пробудження усього живого, початком нового періоду життя, розквітом жінок… Шкода, що усі назви місяців – чоловічого роду. Якби хоча б один з них був жіночого, можна було б влаштувати свято в один із його днів… До того ж, українську альтернативу 8 Березня не ототожнювала б із жодною постаттю, щоб не вийшло як із Кларою Цеткін».


Фото Дмитра СКРИПНИКА та з архіву редакції.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую