ye-logo.v1.2
26 Лютого, 2020

В обласному архіві з’явилась стела пам’яті героїв «Небесної сотні»

Суспільство 3988

Підписатися на канал "Є" в Youtube

У ній працівники закладу згадали 105 українців, які ціною власного життя змінили хід історії України. Серед них – щонайменше семеро наших земляків

І хоча стела пам’яті героїв «Небесної сотні», яку відкрили на другому поверсі Державного архіву Хмельницької області, більше нагадує стенд із фотографіями й короткими відомостями про загиблих патріотів, дивлячись на неї починають навертатися сльози. Адже на тебе спрямовані погляди сотні щасливих й усміхнених облич: різного віку й з різних куточків України, які вже ніколи не даруватимуть любов своїм рідним. Серед майже сотні чоловічих облич – два жіночих. Одне з яких – 71-річної Людмили Шеремет, яка трагічно загинула під час стрілянини під стінами Хмельницької СБУ. А замість фотографії 27-річного хмельничанина Миколи Семисюка, який поклав своє життя у столиці, свічка. Але, як запевняє директор Державного архіву Хмельницької області й ініціатор створення стели пам’яті Володимир Байдич, це тимчасово: поки вони не знайдуть фотографії загиблого героя, як і ще десятьох інших. «За деякими із них навіть сорока днів ще немає, – каже Володимир Григорович. – Плануємо звернутися із листами до колег з інших областей, щоб надали нам інформацію про своїх героїв «Небесної сотні». Хочемо зробити фонд їхнього особового походження – із детальними відомостями про кожного загиблого».
За словами Володимира Байдича, імпровізований куточок пам’яті назвали стелою вони умовно. «Як і «Небесна сотня», це умовна назва, – пояснює Володимир Григорович. – Адже лише за офіційною інформацією Міністерства охорони здоров’я у ній вже 105 загиблих героїв. А скільки зниклих безвісті?! І хоча на стелі є ще місце, сподіваюсь, що вона більше не поповнюватиметься…»


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую