ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Микола Скиба: “Кошти на армію збираються добровільно”

Суспільство 3572
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Ініціатива збору коштів для військових належить ГО «Хмельниччина. Самооборона і контроль», а збирають їх профспілки.

Так прокоментував інформацію, яку повідомили наші читачі у рубриці “НарКор”, ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба.

“Представники самооборони попросилися виступити перед колективом університету. У нас якраз тривали збори. Були присутні завідуючі кафедр, члени приймальної комісії та декани. Керівник самооборон розповів, що в армії зараз складна ситуація: потрібні прибори нічного бачення, тепловізори і інше технічне забезпечення, каже Микола Скиба. Вони попросили допомогти зібрати кошти на це. Самооборона запропонувала не переказувати кошти, а зібрати їх, придбати обладнання та передати військовим. Тому було прийнято рішення, що хто скільки може, стільки і допоможе. Ніякого примусу немає.”

Як розповів ректор Хмельницького національного університету, гроші збирають профспілкові комітети студентів та викладачів. І саме представники профспілок разом із самооборонцями закуповуватимуть обладнання та передадуть його  військовим. Заперечив Миколи Скиба і свою приналежність до Партії регіонів: “Чого мене роблять членом Партії регіонів? Я ніколи не був членом цієї політичної партії. У фракцію я входив, мусив, адже вона була при владі і я не мав вибору. Але я безпартійний. Ви би знали, чого мені коштувало не вступати до партії. Я ніколи не був членом жодної політичної партії”, запевнив керівник вишу.

Слова ректора Хмельницького національного університету підтвердила і самооборона.

“Ідея збору коштів для армії насправді належить Самообороні. Ми звернулися до усіх вишів з проханням не просто допомогти фінансово, а для конкретної цілі — придбання приборів нічного бачення з тепловізором для наших військових. Чому допомогу збирають готівкою, а не на рахунок, бо існує багато нарікань на те, що гроші з рахунків, які оголошували на загальноукраїнському та місцевому рівнях або зникають, або невідомо як використовуються. Гроші збирають не керівники, а профспілки. Про жодні конкретні суми чи примусовий збір коштів мова не йшла. Допомога країні та армії зокрема — це добровільна справа кожного свідомого українця”, — пояснив начальник штабу Самооборони Віктор Данилевський.

Щодо того, яку позицію чи політичне вподобання мали керівники навчальних закладів, Віктор Михайлович зазначив, що "враховуючи сьогоднішню ситуацію в країні - це другорядне питання. Вирішуватимемо його тоді, коли в Україні запанує мир і спокій".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую