ye-logo.v1.2

Варіанти хмельницького пам’ятника Небесній сотні:

Суспільство 4863
автора
Фото: автора

«свічка на крилах голуба», «ангел-борець за свободу», «чоловік-бунтар» та «соколи»

Кращий проект меморіального комплексу обиратимуть з-поміж чотирьох робіт, представлених на конкурс. Вони більше тижня були виставлені на огляд на другому поверсі Хмельницького міськвиконкому, де усі бажаючі могли не лише роздивитись представлені макети, а й поділитись враженнями у Книзі відгуків та пропозицій. Проте яка саме скульптура з’явиться у центрі Хмельницького, на розі вулиць Соборної та Героїв Майдану (колишня Театральна), з боку Хмельницького університету управління та права, вирішуватиме журі конкурсу. Воно складається як з відомих подільських художників і архітекторів, так і з членів громадської ради при виконкомі Хмельницької міської ради та активістів Майдану. Очолює журі голова міського товариства української мови ім. Т. Шевченка «Просвіта» Зоя Діденко.
Рішення про переможця конкурсу на кращий проект меморіального комплексу на честь Небесної сотні планують ухвалити до 26 червня. Тоді ж ми дізнаємось і про авторство проекту-переможця. Перше ж засідання журі заплановане на четвер, 19 червня.

До речі, після того як проекти були представлені на конкурс, два з них «зникли» – забрали автори. Проте за кілька днів один із них повернувся. Тому на ранок середи на другому поверсі міськвиконкому були представлені лише три з чотирьох макетів.

Проект «Соколи»: «Сучасна монументальна скульптура, яка несе в собі емоційно-психологічне, сюжетне навантаження, на думку нашої творчої групи, має вирішуватись символами, а не розповідями про ті чі інші події. У нижній частині композиції зображено куб -  символ чогось базового, непорушного, міцного. У цьому випадку це символ влади, держави. Але цей куб розколовся навпіл. Брехлива та злочинна влада тріснула. Розірвавши грати - символ стримування і неволі, в небо на свободу поринули соколи. В українському фольклорі, піснях соколи - це завжди воїни».
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Ангел-борець за свободу»: «Для розкриття теми меморіалу Небесній сотні задум композиції будується на фігурі ангела-борця за свободу, гідність та справедливість, який втілює в собі жертовність та політ в небо і який веде за собою Небесну сотню. Стріловидний постамент з червоного та чорного граніту підкреслює рух в верх. На червоній частині постаменту розташований ангел, а на чорній - викарбувані бронзою імена і прізвища героїв Небесної сотні.Перед постаментом внизу розташований сумуючий ангел-хлопчик з свічкою в руках, який символізує сум, пам'ять та повагу до наших героїв. А також - надію кращого майбутнього для нових поколінь, яке стало можливим завдяки подвигу Небесної сотні. Ще один елемент композиції - герб України, який розташований вгорі постаменту і який говорить про те, що люди віддали життя за свою батьківщину Україну. Матеріал меморіалу - граніт, бронза, бетон та інше. Орієнтовна вартість спорудження меморіалу - до одного мільйона гривень».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Чоловік-бунтар, в образі якого зображений український народ». «Для розкриття головної ідеї проекту за основу взяли фігуру молодого чоловіка-бунтаря, в образі якого зображений український народ - який падає і не здається. Падаючи, борець спирається одною рукою об землю, щоб втриматись, і міцно стискає в руці бруківку, щоб з останніх сил встати і продовжити до останньої краплі крові бій. Тіло стомлене, знесилене, воно протистоїть тій системі, яка ламає молодого бійця - він стає символом сотні загиблих чоловіків, які мирно висловлювали свою думку на Євромайдані і загинули від куль снайперів. Фігура молодого чоловіка розташована на чорній гранітній плиті з трьома сходинками. Поруч з нею - стела з сірого граніту у вигляді тризуба».

На ранок середи макету пам'ятника у мерії не виявилося. Були лише плакати з фото та супровідна записка з описом проекту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Свічка на крилах голуба». «Загиблі сини і доньки, батьки і матері навіки стали героями, а герої не вмирають. На крилах всепереможного добра і слави вони возносяться до зірок. В скульптурі це символізують рельєфи на крилах голуба. Оголена фігура з іншого боку скульптури, що возноситься в небеса, торкаючись простягнутою рукою зірок, - це беззбройна, чиста, вільна душа. Це очищення від скверни, вознесіння над дріб’язковими проблемами заради всеохоплюючої ідеї. Загалом форма пам’ятника – це свіча. Свіча пам’яті, вогонь, що долає морок, іскра, від якої спалахує вогнище в душах мільйонів. Життя людини подібне до полум’я свічки – один необережний рух, подих і воно згасне навіки, але з іскри народжується пожежа, яку не зупинити. І доки в серцях і душах горить вогонь совісті, честі і справедливості, доти житиме пам’ять героїв, що поклали своє життя на служіння Громаді заради майбутнього України».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую